Duży park wodny wkrótce powstanie w Truskawcu

Truskawiec jaki jest obecnie wie każdy kto spędził w nim chociaż kilka godzin. W wielu materiałach na temat uzdrowiska prognozowaliśmy szybki rozwój miejscowości. Ukraińskie media podają właśnie informację o planach budowy, która wpłynie na rozwój Truskawca w zdecydowany sposób. Jeden ze straszących w mieście pustostanów zostanie zburzony lub odremontowany ponieważ planowana jest budowa 3 hektarowego parku wodnego.

 

Nad Truskawcem górują nie tylko komunistyczne budynki opuszczonych sanatoriów ale również nieużywane budynki, których historia nie jest tak długa. Jeden z nich, najwyższy w Truskawcu, którego sylwetka widoczna jest po prawej stronie zdjęcia, położony na zachodnim skraju przy drodze na Borysław wkrótce zmieni swoje oblicze. Nie wiadomo jeszcze czy wieżowiec zostanie przebudowany czy całkowicie zburzony.
 
Przygotowanie projektu parku wodnego ma zająć około roku, a budowa kolejne trzy lub cztery lata. Park wodny w Truskawcu ma być jednym z większych na wschodzie Europy jednak nie będzie równał się powierzchni chociażby otwieranego wkrótce Park of Poland. Park wodny w Truskawcu dysponować ma również bazą hotelową.
 
Przy okazji przedstawienia planów realizacji nowej inwestycji w postaci parku wodnego burmistrz Truskawca przedstawił również dane dotyczące turystyki w Truskawcu. W pierwszych 9 miesiącach 2019 roku miejscowość odwiedziły 172 tysiące turystów z czego 30% stanowili turyści zagraniczni. Jeśli chodzi o turystykę zagraniczną prym wiodą Polacy, Azerowie, Mołdawianie i Białorusini.

 


 
Polecamy również: