Szybciej do Lwowa samochodem. Ukraina zbuduje autostradę do Polski

Szybciej do Lwowa samochodem. Ukraina zbuduje autostradę do Polski

Nowe informacje płyną prosto z gabinetu byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, obecnego szefa ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor. Nowak przedstawił właśnie plan połączenia przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec ze Lwowem autostradą o europejskim standardzie. Znamy pierwsze szczegóły inwestycji.

 

W opublikowanym na Facebooku wpisie Sławomir Nowak informuje o “jednym z najważniejszych projektów”, którym jest połączenie ukraińskiej sieci dróg z siecią europejską – GO Highway.

 

Docelowo projekt Go Higway zakłada połączenie Odessy ze Lwowem i polską granicą. Na pierwszy ogień pójdzie ukończenie wysokiej jakości drogi Lwów – Humań. Pierwszy etap realizacji projektu zostanie ukończony do 2020 roku. W 2019 roku ukończone ma być 104,8 km nowej inwestycji. Na budowę dróg przeznaczona zostanie kwota 4 mld hrywien (prawie 539 mln zł), część zapłaci Unia Europejska. Od 2020 roku rozpocznie się budowa pełnoprawnej autostrady do polskiej granicy.

 


 
Autostradowe połączenie granicy w Korczowej ze Lwowem pozwoli na nieco szybszy dojazd do miasta. Chociaż droga ta, co widać na zdjęciu powyżej, i tak już jest naprawdę w porządku jak na standardy ukraińskie. Do szybkiej jazdy obecną infrastrukturą zachęcają niektórych niskie mandaty na Ukrainie.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy