Czy Uber działa w Kijowie? Ceny i rodzaje Ubera w Kijowie

Czy Uber działa w Kijowie? Ceny i rodzaje Ubera w Kijowie

Czy w Kijowie jest Uber? Jakie rodzaje Ubera działają w Kijowie? Dziś wyjaśniamy wszystko na temat usług działających w stolicy Ukrainy. Jakie rodzaje Ubera są w Kijowie? Jakie są ceny Ubera w Kijowie? Czym Uber w Kijowie różni się od tej samej usługi w pozostałych miastach Ukrainy?
 
Wiele najróżniejszych usług czy światowych marek nie ma swoich sklepów czy przedstawicielstw na Ukrainie ale Uber do tego grona nie należy. Uber w Kijowie rozpoczął działanie 30 czerwca 2016 roku, a więc znacznie wcześniej niż Uber we Lwowie, który działa od 23 lutego 2017 roku. Przez kilka lat działalności usługa Uber w Kijowie znacznie się rozwinęła.
 
W stolicy Ukrainy działa kilka rodzajów Ubera – pozwa zwykłymi przejazdami UberX i Uber Select działa tu także UberBlack w którym zamówić można czarny samochód wyższej klasy, najczęściej po prostu limuzynę dobrej marki.
 
W Kijowie działa także UberVan jak sama nazwa wskazuje pozwalający na zamówienie większego samochodu oraz Uber Green z samochodami elektrycznymi.
 
W stolicy Ukrainy działa także usługa dostarczania jedzenia UberEats oraz ciekawostka mogąca być dla niektórych sporym zaskoczeniem – UberShuttle czyli busy obsługiwane przez Ubera działające obecnie na 11 trasach w Kijowie. Działa też UberBoats.

 


Co to jest UberShuttle i jak go używać?

UberShuttle to najtańsza forma transportu. W aplikacji Ubera w Kijowie widać trasy UberShuttle. By zamówić tego typu przejazd należy przejść na wskazany punkt odbioru, wsiąść do busa i wysiąść. Przy płatności gotówką płaci się przy wsiadaniu do busa obsługiwanego przez Uber. Kiedy działa UberShuttle w Kijowie? Z usługi można korzystać od poniedziałku do piątku od 7 rano do 21 wieczorem. Usługa pokazuje się jedynie jeśli jesteśmy w odległości nie mniejszej niż 1 kilometr od trasy po której przejeżdżają busy. Na jednym koncie w Shuttle może podróżować tylko jedna osoba, więc potrzeba dwóch smartfonów z dwoma aplikacjami jeśli chcemy jechać z koleżanką.

 


Ceny Ubera w Kijowie

UberShuttle to najtańszy sposób na jazdę Uberem w Kijowie. Cena UberShuttle uzależniona jest od długości trasy jaką wybierzemy. Cena przejazdu do 8 km to zawrotne 15 UAH, a całe 30 UAH kosztują przejażdżki powyżej 16 kilometrów, więc cena tego typu transportu w Kijowie jest wręcz pomijalna. Ile kosztują pozostałe formy transportu Ubera w Kijowie?
 
Najlepiej zobrazuje to cena dojazdu z lotniska do centrum Kijowa w Uberze. Za Uber z lotniska Boryspol na Plac Niepodległości w Kijowie na trasie wynoszącej aż 36 kilometrów płaci się właściwie grosze. Cena przejazdu z kijowskiego portu Boryspol do centrum to odpowiednio 290-430 UAH za UberX, 363-559 UAH za Uber Select, Uber Green i Uber Van oraz 626-861 UAH za najbardziej komfortową podróż w czarnej limuzynie.
 
Cena dojazdu z Placu Niepodległości na lotnisko Kijów-Żulany jest znacznie niższa. Do pokonania jest trasa o długości 9,5 kilometra. Za przejazd na drugie lotnisko w Kijowie płacimy już prawdziwe grosze. Cena dojazdu na lotnisko to odpowiednio 78-97 UAH za najtańszy UberX, 86-106 UAH za Select i Green, 118-144 UAH za Van i całe 231-282 UAH za UberBlack. Ceny oczywiście mogą różnić się w zależności od natężenia ruchu, korków czy przeliczników zastosowanych w aplikacji.

 


Uber w Kijowie – podsumowanie

Na niektórych trasach Uber w Kijowie nie będzie dobrym konkurentem dla wyjątkowo taniego metra ale ceny Ubera w Kijowie, podobnie jak we Lwowie, są tak niskie, że jest to znacznie lepszy sposób poruszania się po Kijowie od pozostałych form transportu publicznego czy sławetnych marszrutek.
 

Korzystając z naszego kodu referencyjnego ta9y3d można zyskać 10 zł zniżki na pierwszy przejazd Uberem.

 


 
Warto przeczytać również: