Powrót z Ukrainy do Polski znów z kwarantanną. Ile trwa kwarantanna?

Powrót z Ukrainy do Polski znów z kwarantanną. Ile trwa kwarantanna?

Decyzje rządu zaskakiwały już restauratorów, hotelarzy, właścicieli sklepów w galeriach handlowych czy nawet osoby chcące odwiedzić groby swoich bliskich. To nic nowego. Tym razem dostało się turystom, którzy pojechali na Ukrainę. Jeśli ktoś jeszcze nie wie to od dziś obowiązuje kwarantanna przy powrocie z Ukrainy. Ile trwa kwarantanna z Ukrainy do Polski?

 
Tekst aktualny na czerwiec 2021. W 2022 roku zasady już się różnią.
 
Wczoraj przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że osoby wracające z wyjazdów poza Strefę Schengen i europejski obszar graniczny objęte są nową kwarantanną.
 
Kwarantanna z Ukrainy w Polsce trwa 10 dni. Zwolnieniem z kwarantanny nie jest już test zrobiony zaraz po przyjeździe ale dopiero po 7 dniach.
 
Kwarantanną nie są objęte dzieci do 12. roku życia, a także osoby zaszczepione. Jeśli nie należycie do tej grupy to sposobem na powrót z Ukrainy bez kwarantanny jest na przykład powrót przez inny kraj należący do Strefy Schengen lub EOG zarówno samochodem jak i przelot bezpośrednio z Ukrainy do któregoś z tych krajów.
 
Po ukraińskiej stronie nic się nie zmienia i wciąż obowiązują takie same zasady przyjazdu jak opisywaliśmy z początkiem czerwca.

 
Warto przeczytać również: