Kawiarnia Poczta na Drukarskiej, Drukarska 3, Lwów

Kilka kroków od słynnej restauracji Atlas na lwowskim Rynku znajduje się kawiarnia o wiele mówiącej nazwie Poczta. To chyba jedyny lokal grupy Fest, który uważamy za na tyle ciekawy by poświęcić mu odrębny wpis. We lwowskiej kawiarni “Poczta” zjemy ciekawe domowe makarony i obejrzymy prawdopodobnie największą kolekcję starych pocztówek i zdjęć przedwojennego Lwowa.

 
Aktualizacja 2022: kawiarnia na Drukarskiej została zamknięta, na jej miejscu działa inny lokal gastronomiczny.
 
Grupa Fest posiada we Lwowie 19 restauracji. Większość z nich to przepłacone, przereklamowane i często żałosne wręcz lokale, którymi z niewiadomych względów zachwyca się większość polskich blogerów, którzy znajomość Lwowa zaczynają i kończą na przeglądnięciu rankingu “najlepszych” restauracji we Lwowie na Tripadvisor. Do tych gorszych zaliczyć można Mięso i sprawiedliwość czy Masoch cafe. Do przereklamowanych restaurację “Pod Złotą Różą” czy “Lożę Masońską” na Rynku, a do zdecydowanie przepłaconych popularny wśród Polaków Teatr Piwa “Prawda”.

 

 

Jako-taki poziom trzyma w sumie właściwie tylko “Gazowa lampa” i właśnie “Poczta na Drukarskiej”. Tak przy okazji – jak ktoś opowiada Wam, że w “żydowskiej restauracji” we Lwowie posiłki nie mają cen i “trzeba” je negocjować, a “Masońska” to najdroższa i najbardziej ekskluzywna restauracja we Lwowie to zróbcie sobie mały prezent – wyłączcie te wynurzenia. Jeśli nie macie zamiaru bawić się w głupie zabawy dla turystów to po prostu zróbcie sobie kartę Just Lviv It. Dostępna jest w każdej placówce sieci Fest w tym w hostelu Just Lviv It czy w kawiarni-tramwaju na placu przy Podwalnej przy pchlim targu i pomniku Fedorowa. Przy okazji daje czasem zniżki na zakupy w sklepikach w lokalach grupy.

 

Poczta na Drukarskiej (d. Grodzickich) wystrojem odwołuje się do przedwojennych czasów. Znajdziemy tu faktycznie gigantyczną kolekcję oprawionych w ramki przedwojennych pocztówek ze Lwowa (część to kopie, ale i tak kolekcja jest imponująca). Wystrój to też telefony, stara prasa do produkcji pocztówek czy podobne drukarskie akcenty. W lokalu gotowane są “tradycyjne” makarony. Siedząc w drugiej sali można pooglądać proces ich przygotowania. Na ścianach lokalu przy d. ul. Grodzickich podziwiać można jedną z pamiątek pamiętających polski Lwów – promujący skład alkoholi pod marką Jan Muszyński.

 

 

Menu restauracji Poczta na Drukarskiej nie jest zbyt rozbudowane. Zjemy tu praktycznie tylko wspomniane już makarony. Najtańszy makaron ze skwarkami i białym serem kosztuje 54 UAH, z sosem serowym kosztuje 63 UAH, 71 UAH płacimy za spaghetti Bolognese, a 79 UAH za carbonarę. Najdroższy jest oczywiście spaghetti z łososiem i fettuccine z łososiem po 125 UAH.

 

W menu są też trzy sałatki (najtańsza za 67 UAH i dwie zupy – rosół za 34 i pieczarkowa za 49 UAH). Są też cztery desery (najdroższy za 64 UAH), kawa (latte po 30 UAH) i herbata – zwykła po 20 UAH, z rumem za 40 UAH i owocowa za 32 UAH. Szklanka Pepsi kosztuje tu 30 UAH, a butelka wody 0,5 litra – 45 UAH. Chcecie czegoś więcej? Na to trzeba już poszukać innego lokalu.

 

 

Jak każdy lokal grupy Fest kupimy tu standardowy zestaw piw – Zenyk ze Lwowa za 50 UAH za 0,5 litra, Biały Lew i Dunkel za 36 UAH i Calsberga za 34 UAH. W menu Poczty znalazły się jednak również zagraniczne piwa wyższej jakości. Za butelkę belgijskiego Chimay Red płacimy 120 UAH, za Chimay Blue 140 UAH, Imperial Stout Hemel & Aarde kosztuje 160 UAH. Butelka Saison de Dottignies wyceniona jest na 56 UAH. W karcie są wina – najtańsze po 50 UAH za kieliszek, a także zagraniczne alkohole od 50 UAH za kieliszek.

 

Zaletą Poczty na Drukarskiej (Grodzickich) jest bliska odległość od samego Rynku i dość niskie ceny, a także stary szyld odrestaurowany na kamienicy. Wpadając tu na kawę można pooglądać sobie stare pocztówki. Jedzenie jest takie sobie. Na obiad czy deser lepiej iść chociażby do Atlasa.

 

 

Restauracja czynna jest od 10:00 do 00:00 czasu lokalnego, czyli od 9:00 do 23:00 naszego czasu. Można płacić kartą i palić przed lokalem. Na zakończenie polecamy też przeczytanie naszego zestawienia najlepszych kawiarni we Lwowie. Przydać się mogą też najlepsze restauracje Lwowa.

Polecamy również:

Dodaj komentarz