Dom Legend znika z kawiarnianej mapy Lwowa? Aktualizacja

Wnikliwi czytelnicy naszego bloga o Lwowie bardzo dobrze wiedzą, że nie jesteśmy zwolennikami tak zwanych “emotional restaurants”. Jedną z miejscówek popularnych wśród turystów jest knajpka Dom Legend we Lwowie. Mamy dla niektórych dobre, a dla niektórych złe wiadomości bowiem fakt jest jeden – to koniec “legend” bo Dom Legend znika w części z kawiarnianej mapy Lwowa. Dom Legend we Lwowie właśnie został zamknięty. Jakie są tego powody?

 

Na facebookowym profilu jednej z lwowskich sieci knajp ogłoszono właśnie, że Dom Legend przechodzi do historii. Właściciel kamienicy przy ul. Starojewrejskiej nie zdecydował się na przedłużenie wynajmu całego obiektu dla sieci zarządzającej popularnym lokalem.

 
Aktualizacja: w czerwcu 2019 roku Dom Legend został częściowo uruchomiony ponownie. Jak wygląda sprawa z Domem Legend? Obecnie działa sklep z pamiątkami, ostatnie piętro i taras widokowy Domu Legend we Lwowie ale nie jest to już tak duży lokal jak wcześniej zajmujący całą kamienicę.
 

Przedstawiciele sieci w której znajduje się również lokal Kryjówka, że ustawiony na dachu budynku trabant z warszawską rejestracją zostanie zachowany i możliwe, że zostanie postawiony w innym miejscu. Czy Dom Legend przetrwa i zostanie otwarty w innym miejscu? Tego wciąż nie wiadomo. Lokal był popularnym miejscem wśród polskich turystów, którzy często zza kierownicy ustawionego na dachu Trabanta wykonywali zdjęcia panoramy Lwowa.

 

Właściciel kamienicy, która przez 10 lat była wynajmowana jednej z najpopularniejszych kawiarni we Lwowie nie poinformował jeszcze o planach dalszego wykorzystania budynku.

 

Polecamy również:


[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]