Podwyżka cen biletów we Lwowie. Ile kosztować będzie bilet komunikacji miejskiej?

Jeśli są jakiekolwiek osoby, które zamiast taksówek czy Ubera używają we Lwowie transportu publicznego, który zawsze był dość dziwnym sposobem transportu, a w dzisiejszych warunkach jest wręcz sportem ekstremalnym to mamy dla nich nowe wiadomości. We Lwowie podskoczyła właśnie cena biletu komunikacji miejskiej z zawrotnych 70 groszy. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za bilet?

 

Lwowska rada miejska wyraziła zgodę na kolejną podwyżkę cen biletu komunikacji miejskiej we Lwowie. Z 5 UAH bilet skoczy teraz na poziom 7 UAH. Cena biletu komunikacji we Lwowie wynosić będzie w przeliczeniu niecałe 95 groszy. Mimo podwyżki to wciąż zbyt mało, by komunikacja była opłacalna. Lwowskie władze informują, że “uzasadniona ekonomicznie” cena biletu powinna wynosić 8,21 UAH czyli niespełna 1,12 zł. Różnica zostanie pokryta z miejskiej kasy.

 

By zrekompensować podwyżki ustalono, że transport publiczny we Lwowie będzie darmowy dla emerytów i inwalidów z III grupą czyli dla około 100 tysięcy mieszkańców miasta.

 

Trzeba przyznać, że stan komunikacji miejskiej we Lwowie powoli jednak systematycznie zostaje podniesiony. W zeszłym roku miasto kupiło około 150 autobusów i 30 tramwajów. Przy niskich cenach przejazdów taksówkami czy Uberem polecamy każdemu korzystanie z każdej formy transportu, która nie jest komunikacją publiczną. Nie chodzi tylko o warunki podróży, czas czy współpasażerów ale również o niebezpieczne choroby. We Lwowie grasuje grypa, a miasto przoduje w liczbie zachorowań na odrę, które idą tu w tysiące.

Polecamy również:

 


 

Dodaj komentarz