Uwaga! Rośnie zagrożenie grypą we Lwowie!

Uwaga! Rośnie zagrożenie grypą we Lwowie!

Nudzą Was już doniesienia o epidemii grypy na Ukrainie? To mamy kolejne informacje prosto z obwodu lwowskiego. Tym razem nie o odrze. W zeszłym tygodniu lawinowo wzrosła zachorowalność na grypę i zakażenia górnych dróg oddechowych.

 

Według najnowszych informacji w okresie od 14 do 20 stycznia zdecydowanie wzrosła liczba nowych chorych na grypę i zakażenia górnych dróg oddechowych. W zeszłym na choroby zapadło 11 tysięcy osób w obwodzie lwowskim. O blisko 1500 osób więcej, niż w okresie od 7 do 13 stycznia. W samym Lwowie zachorowało 3213 osób czyli o 633 chorych więcej, niż w poprzednim tygodniu. Informacje te nie są szokiem dla osób, które uważnie śledzą nasze doniesienia ze Lwowa. Już na początku grudnia prognozowano nadejście epidemii grypy w rejonie.

 

Wśród nowych chorych na choroby układu oddechowego ponad połowa (52%) to dzieci. Służby epidemiologiczne prognozują, że okres największej zapadalności na grypę jeszcze nie nadszedł i planowany jest na drugą połowę lutego. W zeszłym roku w podobnym okresie w wielu szkołach we Lwowie i w województwie zawieszano zajęcia z powodu epidemii grypy. Po prostu nie miał kto chodzić na lekcje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku może być podobnie.

 

Na Ukrainie wykryto dość niebezpieczny wirus grypy A H3N2. Od października zeszłego roku z powodu grypy i powikłań po grypie zmarło 20 osób. Wśród niebezpiecznych powikłań po grypie wymienić można zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego czy niewydolność nerek. Grypa najniebezpieczniejsza jest dla dzieci i osób starszych.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy