Pociąg Przemyśl Lwów – w 2019 roku nowe połączenie!

Ukraiński odpowiednik PKP poinformował właśnie o otwarciu nowego połączenia na trasie między Przemyślem a Lwowem. W 2019 roku siatka połączeń kolejowych zostanie wzmocniona przez skład kursujący w okresach wzmożonego ruchu pasażerskiego między miastami. Jaka jest cena biletu i ile trwa przejazd pociągiem do Lwowa?

 

Wspomagający linię nowy pociąg Przemyśl-Lwów wyjedzie na tory po raz pierwszy 20 grudnia 2018 roku. Dodatkowe połączenie ma służyć odciążeniu popularnego połączenia. Ze Lwowa do pracy w Polsce pociągiem dojeżdża wielu imigrantów. Połączenie popularne jest też wśród turystów odwiedzających Lwów.

 

Nowy pociąg kursować będzie również w świątecznym szczycie komunikacyjnym od 20 grudnia do 7 stycznia 2019 roku. Pociąg wyjeżdżać będzie z Przemyśla o 10:15 i dojedzie do Lwowa o 13:45. Ze Lwowa skład wyruszy o 16:00 i dojedzie do Przemyśla o 17:46. Podróż trwać będzie więc około 2,5 godziny (uwzględniając różnicę czasu) co czyni przejazd “czasowo” mniej opłacalnym rozwiązaniem od pieszego przekroczenia granicy w Medyce i dojazdu do Lwowa taksówką.

 

Bilet na pociąg Przemyśl Lwów o numerze 90/89 kosztować będzie 250 UAH czyli całe 34 złote.

 


 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

Dodaj komentarz