Polacy projektują budynek w centrum Lwowa. Stanie za Mickiewiczem

Polacy projektują budynek w centrum Lwowa. Stanie za Mickiewiczem

Każdy odwiedzał Lwów zwrócił pewnie uwagę na to, że przy pl. Mickiewicza we Lwowie niedaleko Rynku od lat znajduje się pusty plac. Przez lata działka w tle Kolumny Mickiewicza popadała w ruinę i była gruzowiskiem. Wkrótce się to zmieni. Nowy budynek przy pl. Mickiewicza we Lwowie projektuje polskie studio. Wiadomo, że nowy gmach będzie zajmować hotel.

 
W 1991 roku w pożarze zniszczona została kamienica pod numerem 10 przy pl. Mickiewicza, a stara kamienica projektu Wilhelma Schmidta pod numerem 9 zaczęła osiadać. Obiekt rozebrano ostatecznie w 1997 roku. Kierownik Wydziału Architektury i Urbanistyki Lwowskiej Rady Miejskiej poinformował niedawno na Facebooku, że na miejscu pustego placu w centrum miasta wkrótce powstanie nowy budynek projektowany przez Polaków.
 
W konkursie na projekt nowego budynku zwyciężyło biuro projektowe Kuryłowicz & Associates. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez przedstawicieli lwowskiego ratusza biuro projektowe niedługo będzie mogło oficjalnie przedstawić swój projekt.
 
Wydarzenie ma zostać zorganizowane gdy poluzowane zostaną kwarantannowe ograniczenia utrudniające podróże. Przypominamy, że w tej chwili Polska znajduje się na Czerwonej Liście, a powrót do kraju przez zewnętrzne granice Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością odbywania kwarantanny.
 
O planach budowy nowego budynku w centrum Lwowa poinformowano po raz pierwszy w grudniu 2018 roku. Opracowany projekt będzie musiał uzyskać końcową akceptację miasta. Obecnie w centrum Lwowa trwają prace nad zakonserwowaniem pozostałości historycznych resztek budynku.

 
Polecamy również: