Mr. Pancake w Krakowie – naleśniki w amerykańskim stylu, ul. Dolnych Młynów 10

Mr. Pancake w Krakowie przy ul. Dolnych Młynów 10 to jeden z najbardziej wylansowanych lokali w jednym z najbardziej wylansowanych miejsc w grodzie Kraka. Na Dolnych Młynów zjeść można prawdziwe amerykańskie naleśniki – grube i z wieloma dodatkami. Jak wyglądają ceny i menu w Mr. Pancake? Czy pancake wart jest ceny obiadu w dobrej restauracji?

 

Historia Mr. Pancake rozpoczęła się kilka lat temu w Warszawie. Dziś marka dysponuje już kilkoma lokalami w Polsce – w Warszawie przy ul. Solec, w Gdyni przy Mściwoja i tym, który interesuje nas najbardziej – w Krakowie przy Dolnych Młynów. Mr. Pancake to marka stawiająca na obecność w social mediach i w głowach gimbów. Stąd cukierkowe kolory, wlepki, hashtagowe wstawki i wulgarne wtrącenia, bo przecież pier***ić dietę w języku angielskim nie brzmi już z taką samą mocą jak wersja polska. W lokalach często oznaczają się instagramowe celebrytki, a i sami właściciele bardzo dobrze radząca sobie chociażby na Instagramie czy Facebooku.

 
Mr. Pancake, Kraków
 

Lokalizacji knajpki w Krakowie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nie jest to turystyczne centrum, a ulica oszpecona przez parkingi strzeżone, ale Dolnych Młynów to adres znany każdemu imprezowiczowi. W Mr. Pancake w Krakowie wystrój jest do bólu prosty, chociaż dziś wygląda już nieco inaczej, niż na zdjęciach z naszej wizyty.
 

Mr. Pancake – menu i ceny

W lokalu zjemy oczywiście różne rodzaje amerykańskich naleśników od których czerpie on swoją nazwę w wersjach na słodko i słono oraz burgery, śniadaniowe tosty i płatki z mlekiem. Do tego smoothies i cała gama wylansowanych hipsterskich napojów butelkowanych. Menu knajpy przy Dolnych Młynów jest sezonowe i zmienia się dość często. Dużą ciekawostką i wręcz szokiem jest to, że od czasu naszej wizyty w Mr. Pancake w Krakowie niektóre ceny… spadły. Wprawdzie nie są to jakieś kolosalne różnice, ale jest to zdecydowanie zmiana na plus i duże zaskoczenie. Niestety, znalazły się też potrawy, których cena jest dziś jeszcze wyższa.

 

Gdy odwiedziliśmy lokal najtańsze naleśniki (Nutella Classic) sprzedawane były za 16 zł, Egg&Bacon z jajkiem sadzonym, bekonem i syropem klonowym wyceniano na 19 zł, za 22 zł można było zjeść naleśniki z gwiazdkami Magic Stars, Cereal Stuff na 25 zł, a najdroższe malinowe naleśniki z płatkami Fruity Pebbles, posypką z ciastek Oreo, owocami, musem truskawkowym, lodami i piankami wyceniany był na 27 zł. Dziś cennik Mr. Pancake wygląda nieco inaczej. Najtańsze pancakes zjemy już za 14,90 zł, Egg Bacon wyceniany jest na 17,90, cena Nutella Classic wzrosła o 1,50 zł, za 18 zł zjeść można naleśniki z prażonym jabłkiem i syropem, naleśniki z gwiazdkami Magic Stars kosztują 24,50 zł. Najdroższą pozycją w menu jest Triple Gastro za 28,50 zł.

 
Mr. Pancake, Kraków
 

Burgery w Mr. Pancake kosztują od 21,90 zł za klasycznego cheeseburgera (kosztował równe 22 zł) do 27,90 zł za burgera z podwójnym mięsem, serem, bekonem, ogórkiem kiszonym i jalapeno. Tosty śniadaniowe już od 9,5 zł, a płatki śniadaniowe wyceniane są w zależności od wybranego mleka (krowie za 3, migdałowe za 6 itp) i składników. Śniadania w Mr. Pancake serwowane są w tygodniu do 12:00, a w weekendy do 13:00.

 

Mr. Pancake – podusmowanie

Za wysokimi cenami na szczęście idzie też wysoka jakość. Porcje są całkiem duże, a składniki dodawane do naleśników są w porządku. Wśród nich wymienić można takie jak chociażby wspaniały amerykański Hershey’s Syrup, ciastka Oreo, gwiazdki Magic Stars, pianki marshmallows, M&M’sy czy watę cukrową. Każdy ze składników można dodatkowo dokupić do naleśnika, aczkolwiek nie za bardzo się to opłaca. Gwiazdki Magic Stars kosztują 5 zł, a porcja Hershey’s Syrup 4 zł.

 

Mr. Pancake sprzedaje nie tylko naleśniki ale i lifestyle skierowany raczej do młodych odbiorców balujących – jak głosi jedna z popularnych vlepek – za hajs matki. Jeśli jesteście po 30-tce i nie macie zbyt wielu obserwujących na Insta to możecie poczuć się tu jak antyki. Rachunek za dwuosobowy wypad do Mr. Pancake zamknąć się może w kwocie podobnej do kolacji w Zazie Bistro czy Introligatorni Smaku i kwocie wyższej do jedzenia chociażby w Warsztacie. Czy to dobra lokata kapitału musicie już sami zdecydować. Lokal czynny jest od 11 do 22:00 od niedzieli do czwartku, od 11 do 1:00 w piątki i soboty.

 

 
Polecamy również: