Lodziarnie Bracia Hodurek w Krakowie. Ceny i smaki

Od kilku lat różnego rodzaju lodziarnie opanowują Kraków i pojawiają się w każdym zakątku miasta. Jedną z firm, która powstała na lodowej fali w Krakowie są lodziarnie Bracia Hodurek. Ile kosztują lody? Gdzie są lodziarnie? Jakie serwują smaki? Jaka jest cena lodów i ile kosztują? Sprawdźmy to!

 


Bracia Hodurek – lokalizacje

Podobno lodziarnia powstała po tym, jak jeden z tytułowych braci odnalazł w papierach oryginalny przepis na lody, który jego dziadkowi wręczył włoski żołnierz, który uratował mu życie. Czy to prawda czy nie – tego nikt się nie dowie. Jedno jest faktem – lodziarnie Bracia Hodurek przez kilka lat zdążyły pojawić się w kilku miejscach na mapie Krakowa. Nie jest ich oczywiście tyle ile placówek Good Lood ale z tą siecią raczej nikt jeszcze długo nie będzie w stanie rywalizować w naszym mieście.
 

Lodziarnie Bracia Hodurek znajdują się przy ul. Zwierzynieckiej 3, na rogu Smolki z Kalwaryjską pod adresem Kalwaryjska 37, a także przy Komandosów 1. Zaletą kilku z lokalizacji jest to, że w przeciwieństwie chociażby do Donizetti, Katane czy Tiffany Ice Cream pod drzwi można podjechać. Wadą są oczywiście horrendalne opłaty za strefę parkowania w Krakowie ale na to lodziarnie nie mają wpływu. Nam najbardziej podoba się lodziarnia przy ulicy ku czci fundatora Kopca Unii Lubelskiej ze Lwowa – Smolki na Podgórzu.

 


Bracia Hodurek – smaki lodów, ceny i menu


 
Smaki lodów w lodziarniach Bracia Hodurek są dość zwykłe i standardowe, podobnie jak w lodach ze Starowiślnej. Gdy odwiedziliśmy jeden z lokali do wyboru były następujące smaki: lody śmietankowe, bakaliowe, truskawkowe, czekoladowe, solony karmel, sorbet z mango z marakują oraz pesto migdałowe, a także smaki fit – czekoladowy oraz masło orzechowe.
 

 

Cena lodów w lodziarniach jest standardowe jak na krakowskie warunki – 4 złote. W lodziarniach nie lubimy dopłaty za smaki “premium”. Ta również tu występuje – 50 groszy więcej płatne były lody z migdałami i lody fit. Taka dopłata nie jest jeszcze tak wielka jak w innych miejscach gdzie wynosi nawet 25% ceny podstawowej, więc można ją wybaczyć.

 


Bracia Hodurek – podsumowanie

W lokalu Braci Hodurek testowaliśmy tylko jeden smak – smak czekoladowy. Nałożona porcja wydawała się być nieco większa niż w wielu punktach w Krakowie za co należą się słowa uznania. Na pochwałę zasługuje również rożek. Za porządny rożek nie było cebulowej dopłaty, nie był może tak dobry jak w Lodowej Hucie ale u Braci Hodurek i tak są jedne z najlepszych rożków w Krakowie. Lody topią się dość szybko i są bardzo ok.
 
Lodziarnie Braci Hodurek czynne są według informacji z facebooka od 10 do 20:00, chociaż w Google znaleźć można godziny otwarcia od 11 do 21:00, więc w sumie nie wiemy które są prawdziwe. Gałka kosztuje 4 złote co jest ceną bardzo dobrą jak za jakość lodów. Można płacić kartą. Lodziarnie Braci Hodurek znajdują się na naszej liście: gdzie warto iść na lody w Krakowie.

 
Polecamy również: