Cukiernia pod arkadami. W poszukiwaniu najlepszych pączków, ul. Krakowska 5 na Kazimierzu

Przejeżdżając ul. Krakowską na Kazimierzu można nie zauważyć interesującego lokalu, który – jak sama nazwa wskazuje – ukrywa się pod arkadami kamienicy z numerem 5. Cukiernia pod Arkadami to miejsce w którym jedliśmy jedne z najlepszych pączków w Krakowie. Jest też jednocześnie cukiernią w której zamówicie tort z dowozem na terenie Krakowa. Co jeszcze ciekawego kryje niewielka kawiarenka na Kazimierzu?

 

Cukiernia pod Arkadami na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie miejsca, które wrosło w obraz krakowskiego Kazimierza bardzo wiele lat temu. Wnętrze w dużym stopniu stylizowane na starodawne ma jednak pewien powiew powojennej tandety. Historia lokalu rozpoczęła się dość niedawno – w 1971 roku. Wnętrze pomieszczenia zlokalizowanego od ulicy funkcjonuje jako niewielka kawiarenka. Miejsca jest naprawdę bardzo mało. W środku jest niby przytulnie, niby klimatycznie, niby ładnie – no właśnie – niby. Jeśli chcecie wybrać się gdzieś, by przysiąść z ciastkiem nad filiżanką kawy to na Kazimierzu jest wiele lepszych ku temu miejsc. Jeśli chcecie kupić ciasta, ciastka czy pączki po to, by zabrać je w domu to dobrze trafiliście bowiem jest to jedna z lepszych cukierni w Krakowie.
 

Cukiernia pod Arkadami – menu i ceny

Cukiernia pod Arkadami, Kazimierz, Kraków
 

Wyszczególnienie wszystkich ciast i ciasteczek dostępnych w cukierni nie ma zbyt wielkiego sensu. Podamy więc jedynie ceny kilku ze sprzedawanych tu wyrobów by dać ogólny wyraz poziomu cen w lokalu. Za ciastko Rafaello płacimy tu 4,20 zł, tyle samo za Cappucino. Ekler czy Ptyś wyceniane są na 3 złote. Ziemniaczek na 2,70 zł. Torcik hiszpański za 3,50 zł, ciastko WZ za 4 zł, Czarny Las za 5,50 zł. Dodatkowo kapuśniak za 2,50 zł czy cała chałka drożdżowa za 13 zł.
 
Pączki po 2,40 zł, a dla amatorów zleżałych pączków również pączek jednodniowy w niższej cenie – za 1,50 zł. Niestety w okolicach Tłustego Czwartku pączki trzeba kupować wręcz hurtowo i odstać swoje w kolejce. W ofercie wiele innych wyrobów cukierniczych, ciastek czy tortów, ale rozpisywać się o nich nie ma sensu. Jak widać – drogo nie jest, a można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest tu dość tanio.

 
Cukiernia pod Arkadami, Kazimierz, Kraków
 

Cukiernia pod Arkadami zdobywa klientów na torty robione na indywidualne zamówienie. Kanały social media należące do lokalu pełne są zdjęć zwykle dość kiczowato wyglądających wyrobów cukierniczych, ale co do jakości i smaku serwowanych tu specjałów nie można się przyczepić. W przeciwieństwie do popularnych sieciówek od ciast i ciasteczek nie czuć “chemią”.

 

Cukiernia pod Arkadami chwali się tzw. Pocztą Tortową. Kiedyś korzystaliśmy z jej usług. Zamówiony tort przyjechał na konkretną godzinę jeszcze tego samego dnia. Nie jest to tania przyjemność (od 100 zł), ale zwykle warta swojej ceny.

 

Cukiernia pod Arkadami – podsumowanie

Cukiernia pod Arkadami, Kazimierz, Kraków
 
Cukiernia pod Arkadami na Kazimierzu to ciekawe miejsce na zakup ciastek i tortów ale nieciekawe jeśli chodzi o dłuższe spędzanie czasu. W lokalu jest dość niewygodnie, w środku jest niewiele miejsca i trzeba liczyć się z tym, że co chwilę słuchać będziemy innych klientów składających zamówienia przy ladzie. Z resztą serwowana tu kawa i tak nie należy do najsmaczniejszych. Co innego ciastka i torty, które faktycznie stoją na poziomie wyższym niż w sieciówkach opanowujących Kraków. W dodatku są naprawdę tanie.

 

Wadą cukierni zlokalizowanej przy ul. Krakowskiej są trudności z dojazdem. Przy samej Krakowskiej mało jest miejsc parkingowych, trzeba uważać bo patrole wlepiające mandaty są tu dość częste. W okolicy ciężko zaparkować. Można próbować skręcić w ul. Paulińską ale zwykle trzeba mieć odrobinę szczęścia. Dlatego zbyt często tu nie wracamy, a jeśli chodzi o kremówki i tak wybieramy Cukiernię Hawełka w której siedzi się równie niewygodnie za to z lepszym widokiem.

 
Cukiernia pod Arkadami, Kazimierz, Kraków
 

Cukiernia pod Arkadami w tygodniu czynna jest od 9 do 19:30, w soboty do 18:00, a w niedziele od 10 do 17:00. Zamówienia na torty z dowozem do domu można składać telefonicznie i przez internet na stronach lokalu.

 

 

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

1 komentarz do “Cukiernia pod arkadami. W poszukiwaniu najlepszych pączków, ul. Krakowska 5 na Kazimierzu”

Możliwość komentowania została wyłączona.