Milin Cafe w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie – ceny i menu

Gdybyśmy mieli wskazać jedną z najładniej położonych kawiarni w Krakowie to ta kawiarnia znalazłaby się dość wysoko w rankingu. Kawiarnia Milin Cafe to klejnot ukryty w… Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nie jest to najlepiej wyposażona kawiarnia ani kawiarnia z najlepszym menu ale przez lokalizację warto o niej wspomnieć. Niestety – kawiarnia ma jeden znaczny minus…

 
Kawiarnia Milin Cafe w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie powstała całkiem niedawno. Ktoś musiał wpaść na pomysł na to, by odwiedzający ogród mogli umilić sobie czas po przespacerowanie się po terenie ogrodu. Pomysł genialny w swojej prostocie. Niestety – jest to chyba jedyna kawiarnia do której nie da się wejść prosto z ulicy. Wstęp do kawiarni wymaga opłacenia wstępu do ogrodu botanicznego.
 
Kawiarnia w ogrodzie botanicznym znajduje się niedaleko wejścia. Zajmuje rozległy teren tarasu przed jednym z zabytkowych pawilonów. By dać klientom trochę cienia nad tarasem rozpięte są żagle zacieniające ogródek letni. Można usiąść przy stoliku, na leżaku albo na murku otaczającym taras. Kawiarnia zajmuje ogródek więc w czasie złej pogody lub w okresie zimowym jej nie będzie, gdy pada też słabo.

 


Milin Cafe – ceny i menu


 
Menu w kawiarni w ogrodzie botanicznym w Krakowie nie jest zbyt rozległe. Są tu kawy i herbaty, soki i lemoniady, ciasta oraz piwa ale tylko bezalkoholowe. Kawy kosztują od 7 zł za espresso po 15 zł za kawę mrożoną z lodami i bitą śmietaną. Latte po 10 złotych. Soki od 6 do 7 zł, lemoniady po 12. Herbata za 7 zł, piwo bezalkoholowe za dychę.
 
W ofercie kawiarni znalazły się też ciastka po 10 zł oraz lody z lodziarni Mniamoo przy os. Stalowym w Nowej Hucie po 4 zł za gałkę i 8 zł za kubek, czyli prawie tyle samo co na miejscu w Nowej Hucie (na Stalowym kubek kosztuje złotówkę mniej). Niestety nie ma tu nic więcej, więc nie napijemy się tu prosecco albo lemoniad Fentimans. Nie ma tu też dań obiadowych, a szkoda. Siedząc na tarasie łatwo zaprowadzić myśli ku temu by w podobnym miejscu powstała nieco bardziej wyszukana restauracja.
 

 
Wartym zauważenia jest to, że w sumie kawiarnia nie należy do najdroższych. Wybierając się na zwiedzanie ogrodu botanicznego wiele osób zapłaciłoby pewnie podatek od miejsca i było w stanie wydać więcej niż w zwykłej kawiarni, więc na pochwałę zasługuje to, że ceny są w normalnym zakresie. Niestety jest pewien minus.
 


Milin Cafe – podsumowanie

Kawa jak kawa, lemoniada jak lemoniada, lody jak lody. Wybierając się do ogrodu botanicznego nie wiedzieliśmy nawet, że to miejsce istnieje. W chwili gdy publikujemy ten tekst nie da się go nawet znaleźć w Google. Na zewnątrz ogrodu nie było żadnych informacji o tym, że wewnątrz działa kawiarnia. Podsumowując – nie ma tu nic wybitnie wyszukanego ale przez nietypową lokalizację i klimat pozwalający chociaż przez chwilę pomarzyć o tym, że ogród botaniczny jest ogrodem przy naszym przedwojennym pałacyku, postanowiliśmy wspomnieć o lokalu.
 

 
Uwaga ze względu na to, że do ogrodu botanicznego przychodzą gromady rodzin z dziećmi to jeśli chcecie w spokoju siedzieć przy kawie to lepiej wybrać się do ogrodu w tygodniu.
 
Kawiarnia Milin Cafe z prześlicznym widokiem na wnętrze ogrodu botanicznego w Krakowie dostępna jest wyłącznie dla osób, które wcześniej wykupiły wstęp na zwiedzanie ogrodu botanicznego. Jeśli do wyjścia do kawiarni doliczymy opłatę za wstęp (9 zł) to ceny wcale nie są już takie sympatyczne. Na chwilę obecną nie ma innej możliwości i bilet trzeba kupić co jest ogromnym minusem tego miejsca. Kawiarnia w ogrodzie botanicznym działa od 10 do 18:00 w weekend. Jak w tygodniu? Tego nie wiemy ale sam ogród w zwykłe dni czynny jest od 12 do 18:00.. Można płacić kartą.

 
Polecamy również: