Tante Sophie Cafe Escargot francuska kuchnia we Lwowie

Francuska restauracja Tante Sophie Cafe Escargot we Lwowie to najlepsza restauracja Lwowa w naszym rankingu oraz jedno z najlepszych miejsc do wypicia lampki wina we Lwowie. Pora więc wreszcie przybliżyć to bardzo dobre miejsce. Ile kosztuje jedzenie w Tante Sophie? Jakie jest menu? Sprawdzamy.

Restauracja Tante Sophie to wśród Polaków miejsce nieznane co automatycznie zaliczyć można do zalet tej miejscówki. Francuska restauracja znajduje się zaledwie kilka kroków od słynnego Atlasa czy Milk Pub, zaraz obok burgerowni Delicateka, vis-a-vis hotelu Reikartz Medival. Po prawej stronie idąc od płyty Rynku.

Lwów - restauracja Tante Sophie

Wejście do Tante Sophie to przeniesienie się do zupełnie innego świata. W klimatycznym lokalu można poczuć się jak we Francji, a nie we Lwowie. Wnętrza w niebieskich odcieniach wyglądają zachęcająco aczkolwiek niewiele brakło, by były kiczowate. W restauracji gra francuska muzyka co nie każdemu może się spodobać.

Restauracja Tante Sophie – menu i ceny

Największą ciekawostką w Tante Sophie są śniadania, które w tym miejscu podawane są aż do godziny 14. W ich menu znalazły się chociażby tosty ze ślimakami po 280 UAH, jajka sadzone 250 UAH, omlet z łososiem 270 UAH czy też jajecznica za 150 UAH. W karcie wypiekane na miejscu rogaliki po 60 UAH (niecałe 6 zł). Tante Sophie jest jednym z najlepszych miejsc na śniadanie we Lwowie.

Lwów - restauracja Tante Sophie

W menu Tante Sophie znalazły się przystawki – ser camembert za 280 UAH, pieczona papryka (190 UAH) czy carpacio z ośmiornicy za 480 UAH.

Restauracja podaje też sałatki – ot chociażby sałatka Cezar z żabimi udkami za 430 UAH, sałatka z gruszką i bekonem za 120 UAH czy sałatka ze ślimakami po 230 UAH albo nawet z ośmiornicą (380 UAH). W menu jest kilka mniejszych dań w menu dla dzieci jak na przykład tortelini z królikiem za 210 UAH.

Na deser chociażby Creme Brulee za 130 UAH, tort pavlowa za 150 tarta gruszkowa za 150 UAH. Dania główne nie należą do najtańszych we Lwowie ale porównując je z cenami w Polsce są dość tanie. W karcie m.in. francuska zupa cebulowa za 180 UAH, ośmiornica z ziemniakami (655 UAH), konfitowana kaczka za 380 UAH, filet mignon za 480 UAH czy wołowina po burgundzku za 350 UAH. Napoje takie jak espresso za 50 UAH, kawa latte za 70 UAH (ok. 6,50 zł).

Restauracja Tante Sophoe Lwów

Restauracja Tante Sophie znalazła się też w naszym rankingu miejsc w których warto pić wino we Lwowie. W karcie w Tante Sophoie znajdziecie wina z najróżniejszych zakątków świata w tym aż 12 gatunków sprzedawanych na kieliszki i kilkukrotnie więcej w butelkach.

Specjalnością zakładu są ślimaki podawane z 12 najróżniejszymi sosami. Za zestaw degustacyjny w postaci ślimaków z różnymi dodatkami płaci się tu 300 UAH (niecałe 30 złotych)

Tante Sophie – podsumowanie

Lwów - restauracja Tante Sophie
 
Restauracja Tante Sophie we Lwowie jest w naszej opinii jednym z najlepszych miejsc w mieście. Kameralny lokal zwykle nie jest wypełniony przez turystów, a klienci zachowują się spokojnie i z klasą. Na słowa zasługi zasługuje tu obsługa restauracji, aczkolwiek nie wszyscy kelnerzy rozmawiają swobodnie po angielsku. W najgorszym wypadku pozostaje pokazywanie palcem w karcie menu.

Podawane tu posiłki są jednymi z najlepszych. Za naprawdę niewielkie pieniądze można tu spróbować naprawdę dobrych posiłków kuchni francuskiej, a francuskie restauracje takie jak chociażby Zazie Bistro w Krakowie do najtańszych przecież nie należą. Dania są smaczne i świeże. Do zalet Tante Sophie zaliczyć można też wypiekane na miejscu pieczywo oraz rogaliki, a także długi czas serwowania śniadań. Tante Sophie to w naszej opinii jedna z najlepszych restauracji we Lwowie.

Lwów - restauracja Tante Sophie

Wadą Tante Sophoe Cafe Escargot we Lwowie są bez wątpienia godziny otwarcia. Restauracja w 2024 roku czynna jest od godziny 10:00 zaledwie do 23:00, a więc dosyć krótko i to nie ze względu na godzinę policyjną we Lwowie – takie dość krótkie godziny otwarcia były tu zawsze. Kuchnia kończy prace nieco wcześniej i przed zamknięciem można zamawiać już tylko ślimaki. We wnętrzu obowiązuje zakaz palenia. Można płacić kartą.

Polecamy również:

 


 

4 komentarze do “Tante Sophie Cafe Escargot francuska kuchnia we Lwowie”

  1. Bardzo fajnie prowadzisz blog, ale najbardziej irytujące jest to jak podajesz czas polski. Po co to komu? Ja będąc w Nowej Zelandii nie będę pisał, że restauracja jest czynna u nas w Polsce między 7 wieczorem, a 7 rano. Bez sensu. Podaje się zawsze czas miejscowy.

  2. Co kogo obchodzi ukraiński czas jade do Lwowa w sobote wracam w niedziele. Nie przestawiam zegarkow bo po co. Fajnie ze tu podawana jest normalna godzina

  3. Mój faworyt! Lokal nieco na uboczu, bardzo klimatyczny. Bardzo dobre wino, szeroki wybór. Jedzenie pyszne, świetna obsluga, a wypiekane na miejscu pieczywo wprost nie do opisania!

Możliwość komentowania została wyłączona.