Jest wyrok na sprawcę ataku na pomnik Stefana Bandery!

Jest wyrok na sprawcę ataku na pomnik Stefana Bandery!

Z tą sprawą ukraińskie służby poradziły sobie błyskawicznie. W lutym informowaliśmy, że para złoczyńców zdecydowała się na atak na jeden z najsłynniejszych pomników we Lwowie – pomnik Stefana Bandery. Sprawców znieważania figury błyskawicznie ustalono i złapano. Błyskawicznie też wydano wyrok w sprawie. Już wiemy jaka kara czeka złoczyńcę, który dopuścił się czynu haniebnego w opinii wielu mieszkańców miasta.

 
Ataku nocą 5 lutego dopuściło się dwóch studentów w wieku 19 i 24 lat. W trakcie śledztwa ustalono, że sprawcy działali na zlecenie i za pomalowanie figury dostali po 1000 UAH. Złapano też zleceniodawcę tegoż występku. Przeciw niemu też toczy się już odrębne postępowanie.
 
Policja błyskawicznie zatrzymała sprawców ataku. Do działania błyskawicznie przystąpiły też sądy. Jeden z zatrzymanych wcześniej studentów zdecydował się na ugodę z prokuratorem i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wołodymyra Tyszczuka skazano na 4 lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz dozór kuratora. Ugoda z prokuratorem została potwierdzona przez sąd.
 
W lutym 2021 roku dwóch sprawców oblało pomnik Stefana Bandery czerwoną farbą. Szkody oszacowano na 7100 UAH.

 
Polecamy również: