Wrocławski krasnal Życzliwek we Lwowie. Atrakcja przy Kaplicy Boimów

Od kilkunastu lat jednym z symboli Wrocławia stały się słynne wrocławskie krasnale. Krasnale z Wrocławia biorą swój początek w akcjach Pomarańczowej Alternatywy w czasach PRL-u. Liczba krasnali we Wrocławiu wciąż rośnie, ale pojawiają się już nie tylko nad Odrą. Od 1 lipca 2018 roku przy pl. Katedralnym we Lwowie również stoi wrocławski krasnal. Co to za krasnal, gdzie stoi?

 

Krasnala z Wrocławia do Lwowa przywiózł były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przy okazji wizyty latem 2018 roku złożył również kwiaty pod pomnikiem zamordowanych profesorów na Wzgórzach Wuleckich. Ustawiony w 2018 roku krasnal jest jednym z wyrazów współpracy między Wrocławiem, a Lwowem.

 
Wrocławski krasnal we Lwowie
 

Przy pl. Katedralnym przed Kaplicą Boimów obok kawiarni Mapa Cafe i Cafe 1 stoi niewielki krasnal trzymający w rękach bukiet słoneczników – Życzliwek. Odsłonięcia figurki dokonano w obecności Dutkiewicza i mera (prezydenta) Lwowa Andrija Sadowego.

 

Życzliwek we Lwowie nie jest jedynym wrocławskim krasnalem poza granicami Polski. Krasnale pojechały już m.in. do Wilna czy nawet Waszyngtonu.

 


 
Polecamy również: