Parking podziemny w centrum Lwowa wkrótce powstanie

Znalezienie strzeżonego parkingu podziemnego we Lwowie jest zadaniem dość trudnym. Parkingiem podziemnym w centrum miasta dysponuje Hotel Rius. Poza nim istnieje jeszcze jeden parking na którym nie pozwolono nam parkować ze względu na to, że przyjechaliśmy polskim samochodem do Lwowa. Na szczęście w najbliższej przyszłości sytuacja ma się zmienić. Parking podziemny we Lwowie powstanie. Oto co na dziś o nim wiadomo.

 

Hotel Rius jest jednym z niewielu miejsc w centrum Lwowa w których dotychczas możliwe było zostawienie samochodu na parkingu podziemnym. Niestety zwykle parkować mogą tam jedynie goście hotelowi, a cena za pozostawienie samochodu jeśli nie jest się gościem hotelu i nie ma się żadnych znajomości jest horrendalnie wysoka. Z drugiego parkingu podziemnego w centrum Lwowa zostaliśmy odprawieni z kwitkiem gdy parkingowy zobaczył, że jesteśmy z polskim samochodem, a parking centrum handlowego Forum nie zezwala na zostawienia auta na noc. W centrum Lwowa pozostają właściwie tylko strzeżone parkingi płatne, które nie oferują podziemnych miejsc parkingowych.

 

W niedalekiej przyszłości sytuacja ma się jednak zmienić i właściciele troszczący się o swoje auta bądź posiadający nieco bardziej wartościowe pojazdy będą mogli zostawić samochód na parkingu podziemnym. Rada miejska Lwowa uzgodniła właśnie warunki powstania parkingu podziemnego na dawnym placu Orlicz-Dreszera (dziś na pl. Petruszewicza).

 

Nazwanie tego miejsca centrum Lwowa jest w prawdzie pewnym nadużyciem ale lepsze to, niż nic. Na parkingu podziemnym ma się znaleźć miejsce dla 300 samochodów. Nad ziemią funkcjonować będzie kolejnych 40 miejsc parkingowych. Koszt budowy parkingu ma zamknąć się w kwocie 5 mln euro. Kiedy zostanie oddany do użytku? Tego jeszcze nie wiadomo.

 
Polecamy również: