Jak dojechać na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie? 3 proste sposoby

Jedną z największych atrakcji we Lwowie jest zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa. Jeden z najważniejszych cmentarzy w naszej historii znajduje się kawałek od ścisłego centrum pełnego turystów. Jak dojechać na Cmentarz Łyczakowski? Jak dostać się z centrum Lwowa na cmentarz? Oto 3 proste sposoby dojazdu.

 


Cmentarz Łyczakowski – położenie

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie znajduje się – jak nie trudno zgadnąć – na słynnym Łyczakowie. Cmentarz położony jest na wzgórzach, a Cmentarz Obrońców Lwowa rozpościera się na stoku wzgórz od strony Pohulanki.
 

 
Nie trzeba być tytanem intelektu by wywnioskować, że z centrum w okolice cmentarza prowadzi ulica Łyczakowska. Jak dostać się na cmentarz z centrum Lwowa?

 


Dojazd na cmentarz Łyczakowski

 
Najprostszym możliwym sposobem dostania się na Cmentarz Łyczakowski jest po prostu zamówienie Ubera lub Bolta. Jeśli w Polsce nie stać Was na jazdę wynajętymi środkami transportu to na Ukrainie możecie poczuć się jak ci, których stać na to nawet w Polsce. Przejazd z czoła ul. Ruskiej pod główną bramę cmentarza na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej z obecną ul. Miecznikowa pod numer 33 to zawrotny koszt w granicach od 35 do 45 UAH za UberX do całych 50-kilku za Select czyli od jakichś 5,50 do – z górką licząc – 9 złotych.
 
Zwykłą taksówką też można tu dojechać. Będzie trochę drożej bo zapłacicie podatek od bycia Polakami po których widać że nie znają miasta. Tu cena wyjdzie w granicach 100 UAH.
 

 
Jeśli wydatek 8 złotych na przejazd autem przekracza Wasz budżet na wyjazd do Lwowa o to zawsze pozostaje komunikacja miejska, którą szczerze odradzamy. Z Rynku na Cmentarz Łyczakowski da się dojechać tramwajem linii 7 z ul. Podwalnej, da się dojechać dwójką i przejść kawałek. Można dojechać autobusem 5A z pl. Halickiego i podejść kawałek, da się dojechać 39 z Podwalnej i również podejść pod główną bramę. Da się tylko po co skoro można podjechać w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.
 
Cmentarz Łyczakowski znajduje się całe 2 kilometry od Rynku we Lwowie więc można tu przejść piechotą. Spacerowym krokiem zajmie to w granicach 25-30 minut. Wytrawnych “zwiedzaczy” Lwowa nie trzeba raczej uświadamiać na temat tego, że osoby wybierające się na modlitwę na grobach bliskich nie zawsze wchodzą wejściem od Piekarskiej.

 

Polecamy również: