L’affinage artisan cheeses – wino, ser i Lwów

L’affinage artisan cheeses – wino, ser i Lwów

W pasażu znanym dziś jako Pasaż Krzywa Lipa znaleźć można wiele ciekawych lokali, które wcześniej już opisywaliśmy. W przeglądzie miejsc do których warto iść na wino we Lwowie wymienialiśmy również kameralny lokal z winem i serem – L’affinage artisan cheeses. Czego można spodziewać się po tym miejscu?

 
L’affinage artisan cheeses to nietypowe miejsce. Mały, kameralny lokal w którym często ciężko o wolne miejsce to alternatywa dla osób, które chcą napić się wina i w spokoju skosztować… serów. W lokalu jest kameralnie – w oczy rzucają się przede wszystkim lodówka z serami oraz szafka z wystawionymi butelkami wina oraz karta menu. W L’affinage artisan cheeses serów i wina skosztować można na miejscu, a także kupić je sobie na wynos. Przypominamy, że legalnie serów niestety nie wolno z Ukrainy przywozić do Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

 

L’affinage artisan cheeses – menu i ceny

Lwów - L'affinage artisan cheeses
 

L’affinage artisan cheeses nie jest lokalem popularnym wśród polskich turystów co w naszej opinii jest zaletą. W lokalu wcale nie jest drogo. Lampkę białego wina wypijemy tu już za 55 UAH czyli około 6,6 zł. Lampka najtańszego czerwonego wina kosztuje 49 UAH czyli poniżej 6 złotych. Jeśli chodzi o kawę czy herbatę to L’affinage artisan cheeses zaliczyć można do grona najtańszych lokali we Lwowie.

 

Latte kosztuje tu 29 UAH (3,5 zł), kakao wyceniono na 32 UAH (3,85 zł). Herbatę w L’affinage artisan cheeses wypijemy za 39 UAH (4,70 zł). Tania jest również woda mineralna – 25 UAH za butelkę o pojemności 0,5 litra. Na miejscu poza winem, kawą, herbatą i serami również przekąski w postaci rogalików i pieczywa czy śniadań.  Ciabata z serami, rukolą i jajkiem po 59 UAH.  tost z serami, pomidorkami koktajlowymi i pasty z awokado za 69 UAH. Do nabycia też najróżniejsze rodzaje sera jak chociażby sery dojrzewające, sery z pleśnią czy sery twarde i półtwarde. Rzemieślnicza Gouda kosztuje tu około 59 zł za kilogram.

 

L’affinage artisan cheeses – podsumowanie

Lwów - L’affinage artisan cheeses
 

L’affinage artisan cheeses to jedno z ciekawszych miejsc we Lwowie. Nie jest to może pełnoprawna kawiarnia lub gigantyczna winiarnia jak ta chociażby w restauracji Valentino, ale jest to zdecydowanie interesujące miejsce o miłym i kameralnym klimacie. Problemem są jedynie niewielkie rozmiary lokalu. Na szczęście gdy tylko robi się ciepło lampkę wina można wypić przed lokalem.

 
L’affinage artisan cheeses  we Lwowie odszukacie bardzo łatwo – znajduje się nieopodal kawiarni Cukor i pubu Kork. czynne jest od 9 do 21:00 naszego czasu.
 
Zapraszamy też do przeczytania zestawienia najlepszych kawiarni we Lwowie.
 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy