Winiarnia Laffinage cheese & wine we Lwowie w nowym miejscu

Z początkiem 2018 roku opisywaliśmy na stronie niewielki, acz ciekawy lokal serwujący wina i sery mieszczący się w Pasażu Krzywa Lipa – L’affinage artisan cheeses. Pora na aktualizację informacji dotyczącej popularnej knjapki. Lokal położony niedaleko jednego z oddziałów popularnego Cukora przeniósł się w pobliże… innego oddziału popularnego Cukora. Teraz na ukraińskie sery i francuskie wino nie trzeba iść daleko od centrum. Winiarnia L’affinage cheese & wine przeniosła się bliżej Rynku we Lwowie pod adres Braci Rohatyńców 39. Co pod nowym adresem uległo zmianie, a co zostało po staremu?
 


L’affinage cheese & wine – wystrój i lokalizacja

Osoby pamiętające poprzedni lokal opisany na przykład na liście winiarni we Lwowie kojarzą go pewnie z nieco klaustrofobicznym wnętrzem. Pod nowym adresem sytuacja uległa zmianie. Miejsca jest więcej chociaż wciąż nie jest to tak wielka miejscówka jak otwarty niedawno lokal z kraftowym piwem Craft&Kumpel. We wnętrzu znalazło kilka sporych i kilku mniejszych stolików, dodatkowo możliwości lokalowe rozszerza ogródek przed wejściem.

 
Laffinage
 

Wystrój w którym główną rolę grają odsłonięte cegły jest czymś dość popularnym ostatnimi czasy we Lwowie. Nie inaczej jest we wnętrzu L’affinage, chociaż stoliki dodają miejscówce uroku i sprawiają wrażenie, że lokal aspiruje do czegoś więcej, niż bycia kopią tego co wszędzie.

 

L’affinage znajduje się około 150 metrów od Pijanej Wiśni przy Rynku. Podobnie jak w poprzedniej lokalizacji również i tu główną rolę gra lodówka z dostępnymi na wagę serami różnego typu oraz ściana z rozstawionymi butelkami wina, które można sobie kupić. O ile wino można bez problemu zabrać do Polski to przypominamy jednak, że przetworów mlecznych do UE przywozić nie wolno. Sery trzeba zjeść przed wyjazdem ze Lwowa.
 


L’affinage cheese & wine – ceny i menu

Laffinage
 

Jeśli chodzi o menu to główne skrzypce grają w nim przede wszystkim potrawy zawierające ser. Serowa zupa kremowa za 89 UAH, sałatka z kozim serem za 95 UAH, zapiekany ser za 229 UAH, zapiekana kanapka cztery sery za 139 UAH. Do tego coś czego jeszcze do tej pory we Lwowie nie widzieliśmy – fondue podawane z grillowanymi pieczarkami i chlebem za 490 UAH i, bez pieczarek i dodatków za 390 UAH.
 
W menu różne rodzaje lokalnych ukraińskich serów. Deska serów w cenie 250 UAH. Co ciekawe kosztując dostępnych w lokalu serów możemy skomponować własną deskę serów z tymi, które chcemy zjeść. Na deser Creme brulee opalany palnikiem tuż przed podaniem do stolika (60 UAH) lub Tiramisu (69 UAH).
 
Winiarnia Lwów
 

Lokal podaje również śniadania w cenie 129-139 UAH oraz bruschety w granicach 120-150 UAH. Latte za 40 UAH, inne napoje bezalkoholowe od 35 do 75 UAH. W karcie również koktajle – m.in. Aperol Spritz za 140 UAH, Martini Fiero z tonikiem za 110 UAH. W menu spora lista win, w większości importowanych.

 

Lokal nie jest duży, znajdziemy tu menu częściowo tłumaczone na język angielski więc nie powinno być problemów z zamówieniem konkretnych produktów. Jakość podawanych potraw stoi na dobrym poziomie. Sery i wino – tak jak wcześniej miało to miejsce w Pasażu Krzywa Lipa – stoją na odpowiednim poziomie. Nie jest to oczywiście lokal, który przypadnie do gustu każdemu.
 


L’affinage cheese & wine – podsumowanie

Winiarnia we Lwowie
 

Po kilku latach od opisania pierwszego lokalu miło jest zobaczyć rozwój i przenosiny w nowe miejsce. Knajpka wciąż nie może konkurować z większymi sieciami mającymi po kilka dużych miejscówek ale staje się coraz bardziej ciekawą propozycją. Dość bogate i ciekawe menu, umiarkowane ceny i brak francuskich piosenek w głośnikach to zalety Laffinage.

 

W nowym miejscu lokal przeciera szlaki i jest jednym z pierwszych, które położone są przy kolejnej ulicy w centrum Lwowa, która staje się restauracyjno-kawiarnianym centrum. Jeszcze przez pewien czas będzie to miejsce do którego nie trafia każdy przypadkowy turysta. Wizyta w Laffinage jest szansą na spróbowanie czegoś nowego w cenie wciąż niższej niż w Krakowie, Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu.

 
Winiarnia we Lwowie
 

Lokal pracuje od od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11:00 do 22:00, a od piątku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 23:00 czasu lwowskiego. Można płacić kartą.

 


 
Polecamy również: