Bar mleczny Krakus Limanowskiego. Jakie ceny i menu?

Podgórze nie jest dzielnicą słynącą z wielu restauracji czy barów ale jeśli szukamy taniego jedzenia na Podgórzu w Krakowie to jest tu kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest Bar mleczny Krakus znajdujący się przy ul. Limanowskiego 16. Jaki jest bar mleczny Krakus w Pogórzu? Jakie są ceny i menu w taniej restauracji na Podgórzu? Sprawdzamy.

Bar mleczny Krakus

Czym są tanie bary mleczne wyjaśniać chyba nie trzeba. Położony przy jednej z głównych ulic Podgórza bar należy do sieci kilku innych rozsianych po różnych częściach Krakowa. Z zewnątrz nie widać za bardzo, że na parterze starej kamienicy mieści się bar mleczny, ale mimo to dość łatwo go zlokalizować.

Wraz z wejściem do Baru Mlecznego Krakus przenosimy się w czasie. To miejsce emanuje autentycznym klimatem minionych lat. W barze najważniejsze są niskie ceny. Kosztem braku obsługi kelnerskiej, karty menu, czy też specyficznej atmosfery i klienteli możemy zjeść tu wiele prostych dań kuchni polskiej w naprawdę niskich cenach.

Wnętrze baru jest do bólu proste. Nie kojarzy się z czasami PRL-u tak bardzo jak Bar Centralny czy Bar Bieńczyce znajdujące się w Nowej Hucie ale klimat minionych czasów wciąż jest tu wyczuwalny.

Bar mleczny Krakus – ceny i menu

Bar mleczny przy Limanowskiego jest nieznacznie droższy od położonej niedaleko konkurencji w postaci baru Południowego przy ul. Celnej. W przeciwieństwie do tego z Celnej mamy tu do dyspozycji zdecydowanie szerszą gamę dań obiadowych czy śniadaniowych. Co jest w menu i jakie są ceny w Barze Mlecznym Krakus?

Menu baru Krakus jest szerokie. Podane ceny pochodzą z 2024 roku więc w przyszłości ceny w menu mogą być wyższe. Ile kosztują potrawy?

W karcie dań barszcz z jajkiem (5.90 zł), fasolą (4.80 zł), krokietem (10.30 zł) lub solo (3 zł). Wśród zup pomidorowa, grzybowa i rosół za 6 zł, a także żurek z ziemniakami i jajkiem za 7.30 zł.

Wśród dań fasolka (9.60 zł), flaczki (9 zł), łazanki (9.10 zł), gołąbki (14.90 zł), kopytka z gulaszem (16.90 zł), z sosem (9.70 zł), kotleciki ziemniaczane (9.40 zł) lub brokułowe (11 zł), a także serowy przysmak za 10 zł lub ryż z jabłkiem za 9.80 zł.

tanie jedzenie podgórze

Wśród dań mięsnych m.in filet z dorsza (11 zł za 100 g), udko z kurczaka gotowane lub pieczone (4.10 lub 5.30 zł za 100 g), filet z kurczaka po parysku (11.20 zł), filet panierowany (9.50 zł), rolada (15.20 zł), sznycle drobiowe (9 zł), gulasz indyczy (10 zł), pulpety (9.90 zł), schabowy (9.50 zł), mielony (9 zł), pierzeń wieprzowa (11.70 zł), zrazy (11.40 zł), zrazy podgórski (11 zł) i klopsy galicyjskie (11 zł). Do ich cen trzeba jednak doliczyć koszt surówki czy dodatków jak ryż czy ziemniaki.

W barze są też dania śniadaniowe, a także pierogi i naleśniki. W menu m.in. 10 sztuk ruskich za 12 zł, z kapustą i mięsem za 12.20 zł, z mięsem po 13.10 zł. Naleśniki w granicach od 9.50 zł za naleśniki z jabłkami po 13.10 zł za naleśniki po litewsku. W menu są też zestawy dnia dostępne przy barze.

Bar mleczny Krakus – podsumowanie

bar mleczny podgórze

Ceny w Barze Mlecznym Krakus są przyjazne dla portfela, co czyni to miejsce atrakcyjnym zarówno dla studentów, jak i osób poszukujących taniego jedzenia w Krakowie. Ceny za pełen posiłek mięsny są tu jednak tylko o kilka złotych niższe niż w wielu restauracjach na lunch w Krakowie. Wybierając dania jarskie zjemy obiad znacznie poniżej 20 złotych.

Jakość dań różni się w zależności od tego co zamówimy. Trzeba przyznać, że pierogi ruskie są tu jednymi z lepszych w Krakowie. Podobnie jak barszcz czerwony. Nie jest wprawdzie tak dobry jak w Pod Aniołami ale za to kosztuje o ponad 20 złotych mniej. Porcja udka z kurczaka też była słuszna.

Do dużych zalet baru można zaliczyć godziny otwarcia. Bar Krakus czynny jest przez cały tydzień od 8 do 18:00 w tygodniu i od 9 do 16:00 w weekendy. Można w nim płacić kartą. Do wad – to samo co zaliczamy do wad innych tego typu miejsc: specyficzna klientela, nie zawsze czyste stoły, samoobsługa czy tłok.

Fanom tanich barów w Krakowie można polecić znajdujący się nieopodal w Podgórzu Bar Mleczny Południowy. Polecamy też nasz artykuł pod tytułem: Gdzie tanio zjeść w Krakowie.

Polecamy również: