Najlepsza pizza w Krakowie. Gdzie na pizzę Kraków? TOP

Prawdziwa włoska pizza nie jest daniem prestiżowym i w swojej historii nigdy taka nie była, nie znaczy to oczywiście, że nie warto jej jeść. Warto. Gdzie iść na włoską pizzę w Krakowie? Gdzie jest najlepsza pizza w Krakowie? Gdzie iść na pizzę w Krakowie? Jakie są najlepsze pizzerie w Krakowie? Gdzie najlepsza pizza w Krakowie? Oto gdzie iść na włoską pizzę i pizzę neapolitańską.

 


La Zagara Specialita Italiane/en plato PIZZA & PASTA


 
Niewielki lokal na drodze wyjazdowej z Krakowa w kierunku Warszawy to miejsce, które zna chyba każdy. Neapolitańska pizza w bardzo dobrym wydaniu, a także mały sklepik z włoskimi produktami. W La Zagara Specialita Italiane pizza nie jest już głównym elementem działalności i nie zawsze jest serwowana, więc po aktualne informacje trzeba wybrać się na oficjalne kanały social media lokalu. Można za to zjeść tu również inne włoskie dania i desery oraz napić się włoskich soków. Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych pozycji na naszej liście.

 


Nolio


 
Niby restauracja ale każdy dobrze wie, że większość osób kieruje tu swoje kroki w poszukiwaniu pizzy neapolitańskiej. Dość drogo, spore kolejki ale jakość składników i pizzy naprawdę wysoka. Uwaga – w przypadku Nolio pizza stoi na wysokim poziomie ale lokal jest w opinii wielu komentatorów ofiarą własnej popularności. Ciężko tu o miejsca i obsługa nie jest najlepsza. Jeśli wybieramy się tu w weekend warto zrobić wcześniej rezerwację. Mimo wad jest to bez wątpienia jedna z najlepszych pizzerii w Krakowie.

 


N’Pizza

 
Skoro na liście znajduje się Nolio to musi znaleźć się również N’Pizza. Lokal położony przy ul. Rajskiej zdecydowanie bliżej Rynku niż Nolio. Jakość sładników jest tu taka sama ponieważ lokal to siostrzane przedsięwzięcie Nolioą. Pizza tu jest prawie taka sama jak w słynnej pizzerii na Kazimierzu, a więc naprawdę dobra. Margherita z pomidorami San Marzano i mozzarellą di bufala za 38 zł. Uwaga: w ciepłe dni wolne bywa tu naprawdę tłoczno więc warto zrobić rezerwację.

 


Che Bonta


 
Che Bonta to ostatnia z naszych propozycji będąca miejscem najbardziej niepozornym i faktycznie jednym z najlepszych. To mały sklepik z włoskimi produktami na Kazimierzu przy Brzozowej w którym zjeść można przygotowywaną na miejscu pizzę włoską. Nie jest to pizza neapolitańska, ale jest naprawdę dobra. Miejsca nie jest dużo, warunki nie należą do najbardziej wyszukanych ale naprawdę warto. Drogo nie jest, a do domu można zabrać dodatkowo różne produkty od napojów po wędliny. Tu poczytacie więcej o miejscu.

 


Numero Uno

Pizzeria Numero Uno położona na obrzeżach Krakowa w okolicy wielkopłytowego osiedla Oświecenia. Lokal nie zachęca wystrojem czy obsługą ale serwowana pizza jest naprawdę dobra i w niczym nie odbiega od tych podawanych w centrum. Pizza serwowana jest oczywiście z pomidorami San Marzano, podstawowe pizze są niestety z mozzarellą fior di latte. Piec nie jest opalany drewnem. Margherita za 30 zł.

 


Italia To Go

 
Gdzie na pizzę w Krakowie? W kolejne miejsce po którym na pierwszy rzut oka nie można byłoby spodziewać się dobrej pizzy, a jednak. W pawilonie handlowym się przy ul. Mazowieckiej w niewielkim włoskim sklepiku sprzedawana jest pizza na kawałki, pizza z pieca opalanego drewnem, a także lasagne i trochę włoskich produków, chociaż nie tyle co na przykład w Per Colazione. Niestety pizzę trzeba zjeść siedząc na ogrodowych meblach przed pawilonem ale jest naprawdę ciekawą propozycją, chociaż ciasto jest nieco za grube. Niestety w niedziele pizzy nie ma, a czynne jest tylko do 20:00.

 


Vesuviana Pizza


 
Kolejna pizzeria w naszym zestawieniu najlepszych pizzerii w Krakowie to miejsce do którego trzeba dojechać ale dojechać warto. W nieco przemysłowym otoczeniu ul. Gromadzkiej pod numerem 46 mieści się pizzeria tania i w dodatku dobra. W menu Vesuviana Pizza pizza Margherita (z mozarellą fior di latte) już za 26 zł. Piec oczywiście opalany drewnem.

 


Avionetka | Pizza Napoletana


 
Kolejna dobra pizzeria neapolitańska w Krakowie położona w miejscu do którego raczej nikt specjalnie jechać nie będzie. Na osiedlu Dywizonu 303 pod numerem 62C przez u16 znajduje się pizzeria Avionetka. Margherita za 29 zł, margherita z Mozzarellą di Bufala za 34 zł, a od poniedziałku do piątku ciekawe promocje na pizzę i lunche w naprawdę dobrych cenach. Dodatkowo w menu pizze białe.

 


Olio Pizza Napoletana


 
Na zakończenie miejsc z pizzą w Krakowie pizzeria Olio przy ul. Nadwiślańskiej. Jest to bez wątpienia popularna i ładnie urządzona miejscówka chociaż do obsługi mielibyśmy pewne zastrzeżenia. Olio dysponuje certyfikatem Vera Pizza Napoletana podobnie jak wymienione wcześniej Nolio. Margherita za 28 zł, a więc w dobrej cenie!

 
Polecamy również: