Czy 3 maja 2024 restauracje są otwarte? Czy czynne?

Weekend majowy to wyjątkowy okres w roku. Dzięki kumulacji dni ustawowo wolnych od pracy możemy w Polsce korzystać z długiego weekendu. Wiele osób zastanawia się czy 3 maja 2024 roku restauracje są otwarte. Czy w czasie majówki 3 maja 2024 w piątek restauracje są otwarte?

Święto Narodowe Trzeciego Maja, obchodzone jest ku czci uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji – Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. To jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, obchodzone 3 maja każdego roku.

3 maja zamknięte są sklepy i galerie handlowe ale gastronomia nie jest branżą, która zamyka swoje drzwi 3 maja 2024 roku. 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy ale gastronomia może tego dnia pracować.

Restauracje mogą być otwarte, a dla wielu przedłużony weekend to okazja na przyjęcie większej niż zwykle liczby gości. Restauracje w dużych miastach i w turystycznych miejscowościach są otwarte.

Oczywiście może się zdarzyć, że jakaś restauracja jest zamknięta 3 maja. Zamknięte bywają przede wszystkim te lokale, które zarabiają głównie na pracownikach znajdujących się w pobliżu biur. Większość restauracji jest jednak otwarta, zwłaszcza te w dużych miastach i turystycznych miejscowościach.

Podsumowane: czy 3 maja 2024 roku restauracje są otwarte? Większość lokali jest normalnie otwarta. By dowiedzieć się czy ulubiony lokal jest czynny i w jakich godzinach jest otwarty najlepiej wcześniej po prostu zadzwonić.

 
Warto przeczytać również: