Czy we Włoszech działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Włochy są jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Polacy jeżdżą do Włoch często, a wiadomo, że w czasie wakacji można napotkać problemy ze zdrowiem. Wiele osób zastanawia się czy we Włoszech działa EKUZ. Czy jadąc do Włoch potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

 
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej za granicą Polski i następnie ubieganie się o zwrot kosztów poniesionych na leczenie. Czy we Włoszech możemy z niej skorzystać?
 
Czy we Włoszech działa EKUZ? Tak, jadąc do Włoch możemy korzystać z karty EKUZ u lekarza. Tak samo mogą Włosi jadący na wczasy do Polski.
 
Czy do Włoch potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? To zależy! Warto pamiętać, że EKUZ to nie to samo co ubezpieczenie turystyczne. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli mamy na przuykład zamiar uprawiać sporty, warto zainteresować się zakupem ubezpieczenia turystycznego do Włoch.
 
W ubezpieczeniu takim możemy być ubezpieczeni od kosztów akcji ratunkowej, ubezpieczyć bagaż, wykupić OC czy OC sportowe, a nie tylko ubezpieczyć się od kosztów poniesionych na usługi medyczne.
 
Podsumowanie: czy we Włoszech działa EKUZ? Tak, Włochy są jednym z państw które akceptują Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 
Polecamy również: