Nalewka wiśniowa na ciepło. Przepis na ciepłą nalewkę jak z Cafe 1

Nalewka wiśniowa na ciepło. Przepis na ciepłą nalewkę jak z Cafe 1

Każdej jesieni i zimy wpadając do Cafe 1 przy Katedrze Łacińskiej we Lwowie można skosztować ciepłej nalewki wiśniowej. W tym roku z wiadomych względów nie każdemu się to uda. Jeśli tęsknicie za nalewką to mamy dla Was przepis na grzaną nalewkę wiśniową prawie jak ze Lwowa.
 
Grzana nalewka wiśniowa prawie jak z Cafe 1 nie jest trudna do wykonania o ile mamy jej najważniejszy składnik – nalewkę wiśniową. Sprawdzi się nalewka wiśniowa z Restauracji Baczewskich ze Lwowa albo baczewski.rest z Warszawy ale nada się też dowolna inna dość mocna i dobra nalewka wiśniowa. Najlepszym składnikiem jest oczywiście nalewka przygotowana samodzielnie.
 
Składniki na jedną szklankę 330 ml ciepłej nalewki wiśniowej:

– 150 ml nalewki wiśniowej
– 100 ml wody
– 60 ml soku wiśniowego
– 2 łyżki wiśni w syropie
– 3 goździki
– kawałek laski cynamonu
– plasterek pomarańczy
– opcjonalnie można zmieszać nalewkę z brandy lub whiskey

 


Sposób przygotowania:


 
Sposób przygotowania ciepłej nalewki wiśniowej nie należy do najtrudniejszych. Są na to dwie metody: albo przelewamy wszystko do niewielkiego naczynia i podgrzewamy pilnując by się nie zagotowało albo przed podaniem podgrzewamy wszystkie składanki poza składnikami alkoholowymi.
 
Przepis można nieco modyfikować. W wypadku zbyt wytrawnej nalewki można ją dosłodzić lub zmniejszyć ilość wody zastępując ją sokiem wiśniowym. Amatorzy wyższego woltażu mogą sobie dolać wódeczki.
 

Polecamy również: