Czy 1 maja są otwarte restauracje i pizzerie? Czy czynne 2022?

Czy 1 maja są otwarte restauracje i pizzerie? Czy czynne 2022?

Weekend majowy to wyjątkowy czas w roku, który wiele osób spędza na krótkim urlopie lub udaje się na grill ale są też Polacy, którzy 1 maja chcą iść do restauracji lub do pizzerii. Właśnie oni zastanawiają się czy 1 maja 2022 roku restauracje są otwarte. Czy są czynne? Czy pizzerie też są czynne? Sprawdźmy to!

 

1 maja każdego roku to dzień ustawowo wolny od pracy z powodu wypadającego tego dnia święta, którym jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy znany po prostu jako 1 maja.
 
W 2022 roku święto to wypada dodatkowo w niedzielę. Czy oznacza to, że restauracje i pizzerie są zamknięte? Nie!
 
Gastronomia nie jest branżą, która musi zamykać swoje lokale w czasie dni ustawowo wolnych od pracy czy niedziel. 1 maja restauracje mogą być otwarte. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie restauracje w Polsce będą otwarte.
 
W zamkniętych tego dnia galeriach handlowych lokale gastronomiczne będą zamknięte ale w większości dużych miast i turystycznych miejscowości bez problemu odnajdziemy czynne restauracje. Otwarte mogą być też pizzerie w tym również pizzerie na dowód.
 
Podsumowanie: czy 1 maja 2022 roku restauracje są otwarte? W większości przypadków tak. Jeśli chcemy dowiedzieć się czy nasza ulubiona restauracja jest otwarta to najlepiej po prostu do niej zadzwonić.

 
Warto przeczytać również: