Co robić w Krakowie w czasie pandemii? TOP 6 2021

Co robić w Krakowie w czasie pandemii? TOP 6 2021

Wyjazd do Krakowa to ciekawy pomysł na spędzenie weekendu niezależnie od tego co dzieje się na świecie i na co pozwala, a co zakazuje rząd. W czasie pandemii i tak do Krakowa przyjeżdża wielu turystów. CO można robić w czasie pandemii w Krakowie? Co robić w pandemie? Jakie atrakcje są czynne 2021?

 


Poszukać normalnie czynnych restauracji


 
Rządowe zakazy i nakazy trwają ale w opinii wielu zakaz działalności nałożony na kawiarnie i restauracje nie ma żadnej mocy. To Kraków stał się miastem w którym zrodziło się oddolne otwarcie pozamykanych restauracji. Przechodząc się ulicami Krakowa nie sposób nie trafić na normalnie czynne restauracje. W centrum to na przykład Gospoda Koko, a daleko od turystycznych szlaków restauracja Tesone. Nie wszystkie lokale publicznie informują o swoim otwarciu ale przechadzając się spacerem po Krakowie bez trudu je odnajdziecie i jeśli tylko chcecie to wpadniecie na normalny obiad. Tutaj tylko niektóre z otwartych restauracji w Krakowie.

 


Iść do muzeum


 
Po długim czasie zamknięcia rząd stwierdził po pewnym czasie, że muzea i galerie jednak mogą być otwarte i przyjmować zwiedzających. W Krakowie najróżniejsze muzea i galerie znajdziemy na każdym kroku. Polecić można m.in. różne gmachy Muzeum Narodowego, muzeum Fabryka “Emalia” Oskara Schindlera albo słynne Muzeum Lotnictwa Polskiego. Bojących się zamkniętych przestrzeni zadowoli pewnie Ogród Botaniczny w Krakowie.

 


Przejść się bez maski


 
Wiele osób tęskni za – możliwym na przykład na Ukrainie – chodzeniem bez maski na otwartej przestrzeni. Nie każdy wie, że są miejsca w których można spacerować normalnie. Na rządowych stronach przeczytać można “Maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m”. Gdzie w Krakowie można chodzić normalnie? Najbliżej samego Rynku całkowicie legalnym miejscem w którym nie dostaniemy za to mandatu są Planty – park miejski.

 


Iść na cmentarz


 
Cmentarze były jednym z tych miejsc, które dostały rządowymi zakazami i to nawet dwa razy. Jeśli obawiacie się, że w 2021 roku władze również pozamyka cmentarze na przykład w okresie Wielkanocy to można udać się na cmentarz zdecydowanie wcześniej. W Krakowie znajduje się jeden z kilku najważniejszych polskich cmentarzy – Cmentarz Rakowicki. Można wpaść nawet nie mając tam grobów swoich bliskich.

 


Iść do kościoła

Kościół św. Anny w Krakowie
 
Mimo setek wiernych odwiedzających poszczególne kościoły na niedzielnych mszach te nigdy nie zostały pozamykane przez władze. To co nigdy nie zostało zabronione przez rządzących wciąż jest niezmiennie dostępne. W Krakowie zwiedzamy więc kościoły. Od najsłynniejszych takich jak kościół Mariacki czy Katedra Wawelska przez perły architektury takie jak chociażby Kościół św. Piotra i Pawła czy kolegiata św. Anny albo jedyny kościół na Rynku w Krakowie. Na Starym Mieście jest w czym wybierać, a jeśli chcecie wybrać się dalej to polecają się takie miejsca jak Kościół Bożego Ciała na Kazimierzu czy św. Józefa na Podgórzu.

 


Iść na zakupy


 
Kolejną rzeczą, którą można robić w Krakowie jest zwykłe pójście na zakupy. Galerie handlowe były miejscami zamkniętymi przez długie tygodnie ale w tym momencie są otwarte. Nigdy nie wiadomo czy w przyszłości też nie zostaną zamknięte więc lepiej kuć

 
Polecamy również: