Otwarte restauracje Kraków. Gdzie normalnie czynne?

Otwarte restauracje Kraków. Gdzie normalnie czynne?

Rząd po raz kolejny przedłużył zakaz działania wielu gałęzi gospodarki w tym również nałożony jeszcze przed tak zwaną “narodową kwarantanną” zakaz otwierania kawiarni i restauracji dla gości. Dla wielu przedsiębiorców było tego już za wiele i niektóre lokale już się otwarty. Które restauracje w Krakowie są otwarte? Gdzie można normalnie zjeść? Gdzie jest czynna restauracja w Krakowie?

 

Pomysłowi przedsiębiorcy w naszym mieście wpadli na wiele różnych kruczków prawnych, które umożliwiły im otwarcie biznesów. Najdłużej walczy Restauracja Tesone.

 


Restauracja Tesone

Restauracja Tesone to włoski lokal znajdujący się na Ruczaju przy ul. Kobierzyńskiej 142. W lokalu możliwe jest testowanie smaku potraw.

 


Gospoda Koko

Kolejnym miejscem w którym można zjeść jest dobrze znana mieszkańcom okolic Starego Miasta Gospoda Koko znajdująca się przy ul. Gołębiej 8. To dość tania miejscówka popularna ze względu na najróżniejsze dania kuchni polskiej. Gospoda Koko w czasie “kwarantanny” zaprasza testerów smaku. W menu zupy, dania z wołowiny, wieprzowiny i drobiu, a także różnego typu pierogi.

 


A’Bracciate Pizza & Pasta

Kolejnym miejscem w którym można przetestować smak potraw jest A’Bracciate Pizza & Pasta przy Mieszczańskiej w Krakowie. W menu dania kuchni włoskiej w tym makarony około 25-30 zł, burgery, dania z ryby, mięsa z grilla i oczywiście pizza.

 


Wesołe Gary

Wesołe Gary to restauracja położona w części miasta, która dla większości kojarzy się z Nową Hutą. Adres Wesołych Garów to os. Na Lotnisku 10a. W normalnych czasach nie przepadamy za lokalem bowiem jest nastawiony na obsługę klientów z dziećmi. Teraz jednak bawialnia w lokalu jest nieczynna. Obecnie również można testować tu jedzenie.

 


Na Żółto i Na Niebiesko

Za przykładem Wesołych Garów poszedł jeszcze jeden lokal położony w Nowej Hucie. Tym razem to nie restauracja, a bar. Bar Na Żółto i Na Niebiesko serwuje głównie polskie dania barowe, ale nie tylko. Lokal położony jest na os. Teatralnym 3.

 


Boka Coffee Bar

Kolejnym lokalem, który wreszcie będzie można odwiedzić osobiście jest kawiarenka Boka Coffee Bar położona na krakowskim Zabłociu.

 


Carl & Bart Prądnik

Od 18 stycznia w Krakowie otwarta zostanie kolejna restauracja w Krakowie. W menu burgery, żeberka, steki, kurczaki, owoce morza i makarony. Carl & Bart mieści się przy ul. Księdza Józefa Meiera 26.

 
Jeśli znacie inne restauracje i kawiarnie, które ostatkiem sił walczą z zakazami nakładanymi przez władze to z chęcią się o nich dowiemy i wpadniemy do nich na wizytę. Jeśli któryś z lokali nie chce być opisany też prosimy o maila – usuniemy go z zestawienia.

 
Polecamy również: