Otwarte restauracje Kraków. Gdzie normalnie czynne?

Otwarte restauracje Kraków. Gdzie normalnie czynne?

Rząd po raz kolejny przedłużył zakaz działania wielu gałęzi gospodarki w tym również nałożony jeszcze przed tak zwaną “narodową kwarantanną” zakaz otwierania kawiarni i restauracji dla gości. Dla wielu przedsiębiorców było tego już za wiele i niektóre lokale już się otwarty. Które restauracje w Krakowie są otwarte? Gdzie można normalnie zjeść? Gdzie jest czynna restauracja w Krakowie? Co jest otwarte w Krakowie?

 

Pomysłowi przedsiębiorcy w naszym mieście wpadli na wiele różnych kruczków prawnych, które umożliwiły im otwarcie biznesów. Najdłużej walczy Restauracja Tesone. Poniżej znajduje się lista oficjalnie normalnie działających lokali jeśli jednak szukacie kolejnych to przechadzając się po mieście bez trudu je znajdziecie. Wielu właścicieli restauracji nie odpisało na nasze wiadomości z pytaniem czy możemy je tu dodać. Nie dodajemy ich do spisu czynnych restauracji ale trzeba pamiętać – otwartych i normalnie działających lokali w Krakowie jest zdecydowanie więcej. Około 60 – nie wszystkie odpisały na nasze wiadomości :)..

 


Gospoda Koko

Kolejnym miejscem w którym można zjeść jest dobrze znana mieszkańcom okolic Starego Miasta Gospoda Koko znajdująca się przy ul. Gołębiej 8. To dość tania miejscówka popularna ze względu na najróżniejsze dania kuchni polskiej. Gospoda Koko w czasie “kwarantanny” zaprasza testerów smaku. W menu zupy, dania z wołowiny, wieprzowiny i drobiu, a także różnego typu pierogi.

 


Cytat Cafe

Wielu normalnie otwartych lokali warto szukać w okolicach pl. Nowego na Kazimierzu. Wyjątkiem nie jest jedna z naszych ulubionych kawiarenek w Krakowie – Cytat Cafe. Kawiarnia Cytat Cafe przy ul. Miodowej 23 czynna jest od 8 do 21 w tygodniu i od 9 do 21 w weekendy. W godzinach porannych raczej uda się wpaść z ulicy, ale popołudnie może wymagać rezerwacji.

 


A’Bracciate Pizza & Pasta

Kolejnym miejscem w którym można przetestować smak potraw jest A’Bracciate Pizza & Pasta przy Mieszczańskiej w Krakowie. W menu dania kuchni włoskiej w tym makarony około 25-30 zł, burgery, dania z ryby, mięsa z grilla i oczywiście pizza.

 


Fog House Pub & Grill

Kolejnym ciekawym miejscem do którego można normalnie wpaść jest znajdujący się przy ul. Koletek 11 pub w którym na miejscu zjeść można mięsa z grilla, burgery, a także ryby i dania wegetariańskie. Ceny od 17 zł za mały burger do 39 za burger duży (400 gramów mięsa). Szaszłyki czy steki w granicach od 28 do 55 zł, polędwica wołowa za 75. Zupy od 11 do 19 zł za zupę z owocami morza.

 


Wesołe Gary

Wesołe Gary to restauracja położona w części miasta, która dla większości kojarzy się z Nową Hutą. Adres Wesołych Garów to os. Na Lotnisku 10a. W normalnych czasach nie przepadamy za lokalem bowiem jest nastawiony na obsługę klientów z dziećmi. Teraz jednak bawialnia w lokalu jest nieczynna. Obecnie również można testować tu jedzenie.

 


NOWA Krakowska Spiżarnia

Kolejnym oficjalnie czynnym lokalem znajdującym się w Krakowie jest NOWA Krakowska Spiżarnia znajdująca się przy ul. Petrażyckiego 27. W menu naprawdę bardzo wiele pozycji od zestawów obiadowych przez pizze, dania z ryb czy nawet pierogi. Pizza w granicach 30 zł.

 


Boka Coffee Bar

Kolejnym lokalem, który wreszcie będzie można odwiedzić osobiście jest kawiarenka Boka Coffee Bar położona na krakowskim Zabłociu.

 


Knitted Coffe

Pryz ul. Przemysłowej 5 na Zabłociu można wrócić do normalności wpadając do urokliwej kawiarenki Knitted Coffe. W karcie to czego zwykle można spodziewać się po kawiarni oraz ciekawe gadżety.

 


Talerz Polish Restaurant

Zabłocie wyrasta na lidera przywracania normalności w Krakowie. Kolejne ciekawe miejsce w tej okolicy to restauracja Talerz Polish Restaurant. Jak łatwo zgadnąć w menu znalazły się głównie dania polskiej kuchni takie jak chociażby pierogi z kaczki, z kaszą i jabłkiem, schabowe, jagnięcina czy rosół z kaczki.

 


KORBA Piwokawiarnia

Kolejne oficjalnie działające i ciekawe miejsce na gastronomicznej mapie Krakowa to KORBA przy pl. Matejki 6. To zarówno lokal z piwem (czeskim i polskim) jak i bardziej standardowa kawiarnia.

 


Czarna Owca Wino Bar

Dla osób, które nie szukają ani kawiarni ani restauracji dobrym pomysłem jest bar z położony na Kazimierzu przy ul. Dajwór 20. Kameralna miejscówka, jak sama nazwa wskazuje, nadaje się przede wszystkim dla fanów wina.

 


Carl & Bart Prądnik

Od 18 stycznia w Krakowie otwarta zostanie kolejna restauracja w Krakowie. W menu burgery, żeberka, steki, kurczaki, owoce morza i makarony. Carl & Bart mieści się przy ul. Księdza Józefa Meiera 26.

 


Na Żółto i Na Niebiesko

Za przykładem Wesołych Garów poszedł jeszcze jeden lokal położony w Nowej Hucie. Tym razem to nie restauracja, a bar. Bar Na Żółto i Na Niebiesko serwuje głównie polskie dania barowe, ale nie tylko. Lokal położony jest na os. Teatralnym 3.

 


Restauracja Tesone

Restauracja Tesone to włoski lokal znajdujący się na Ruczaju przy ul. Kobierzyńskiej 142. W lokalu możliwe jest testowanie smaku potraw.

 
Jeśli znacie inne restauracje i kawiarnie, które ostatkiem sił walczą z zakazami nakładanymi przez władze to z chęcią się o nich dowiemy i wpadniemy do nich na wizytę. Jeśli któryś z lokali nie chce być opisany też prosimy o maila – usuniemy go z zestawienia.

 
Polecamy również: