Koncert w Wadowicach za darmo: Msza Cecyliańska w kościele św. Piotra Apostoła

Wierni, pielgrzymi, mieszkańcy Wadowic i turyści już w niedzielę 4 października będą mogli wybrać się na darmowy koncert muzyki Josepha Haydna w Wadowicach w kościele św. Piotra Apostoła. Koncert w wykonaniu orkiestry i chóru Filharmonii Krakowskiej będzie darmowy. Kiedy jest koncert w Wadowicach?

 

8 listopada o 19:00 w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach, widocznym na zdjęciu powyżej, zorganizowany zostanie koncert przygotowany we współpracy z proboszczem parafii św. Piotra Apostoła, Filharmonii Krakowskiej oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. W programie Msza Cecyliańska Josepha Haydna.

 

 

Oparta na późnobarokowej tradycji Missa Cellensis bywa często nazywana „mszą kantatową” i stanowi znakomity przykład wykorzystania techniki polifonicznej. Rękopis dzieła spłonął w pożarze, ale w 1773 roku kompozytor postanowił odtworzyć dzieło z pamięci, wprowadzając przy tym pewne zmiany – czytamy w informacji prasowej przesłanej nam przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

 

Darmowy koncert w Wadowicach nie będzie jedynym wydarzeniem dla fanów muzyki klasycznej. O 17:00 tego samego dnia w Wadowicach w muzeum w domu rodzinnym Karola Wojtyły ogłoszona zostanie współpraca Filharmonii Krakowskiej z wadowickim muzeum.

 
Jeśli wybieracie się do Wadowic to zapraszamy do zapoznania się z naszą listą ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Wadowicach oraz tym gdzie najbardziej smakowały nam kremówki.

 
Polecamy również: