Dzień Niepodległości we Lwowie 2018. 100. rocznica odzyskania niepodległości

Każdego roku we Lwowie świętowane jest Narodowe Święto Niepodległości. W 2018 roku w 100 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów jak co roku we Lwowie również zorganizowane zostaną obchody polonijne. Jaki jest plan obchodów? Gdzie się odbywają? Jakie uroczystości zostaną zorganizowane z okazji dnia niepodległości we Lwowie?

 

W dniu 11 listopada uroczystości odbędą się w Mościskach, Samborze, Użhorodzie (węg. Ungvar), Iwano-Frankowsku (d. Stanisławów) oraz oczywiście – tradycyjnie już – we Lwowie. Nad Pełtwią za organizację obchodów w 2018 roku odpowiada Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Tradycyjnie już obchody rozpoczną się od mszy świętej w Katedrze Łacińskiej.
 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź ceny noclegów:Booking.com


 

Zwykle msza święta za Ojczyznę w Katedrze rozpoczynała się o 10:00, tym razem jednak start ceremonii zapowiedziany jest na godzinę 11:30 czasu lokalnego. Następnie ceremonia przenosi się na Cmentarz Obrońców Lwowa. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza nastąpi uroczyste złożenie kwiatów. W 2018 roku z okazji Dnia Niepodległości obchody na popularnym Cmentarzu Orląt odbędą się o 13:15 czasu lokalnego.

 

100 rocznica odzyskania niepodległości i obchody tego wyjątkowego dnia w wyjątkowym mieście to jedna z ostatnich okazji by przeżyć atmosferę dawnego Lwowa. Na obchodach Narodowego Święta Niepodległości we Lwowie wciąż można spotkać osoby pamiętające granice sprzed wojny, ludzi mówiących charakterystycznym lwowskim bałakiem, Polaków ze Lwowa. Oczywiście jak co roku impreza przyciągnie również setki turystów przywiezionych tu autobusami po niebotycznie zawyżonych cenach. Tutaj zobaczyć możecie jak wyglądały obchody.

 


 
Polecamy również:


 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

Dodaj komentarz