Skandal we Lwowie! Zdewastowano pomnik Stepana Bandery!

Nieco z opóźnieniem informujemy o wywołującym prawdziwe zgorszenie czynie dwóch złoczyńców do którego doszło rankiem 5 lutego 2021 roku we Lwowie. Dwóch nieznanych hultajów obrzuciło czerwoną farbą pomnik Stepana Bandery we Lwowie. Co wiadomo akcie wandalizmu wzbudzającym oburzenie nawet samego mera Lwowa?

 

Nocą 5 lutego 2021 roku doszło we Lwowie do występku budzącego wielki niesmak wśród wielu miejskich komentatorów. Dwóch nieznanych sprawców obrzuciło czerwoną farbą pomnik Stepana Bandery we Lwowie. Do występku doszło około 13 minut po północy czasu miejscowego. Para huncwotów została uchwycona na materiale zarejestrowanym przez kamery przemysłowe.
 
Materiał wizualny został już przekazany ukraińskiej policji, która wszczęła dochodzenie w sprawie. Przestępcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności z paragrafu 2 artykułu 296 kodeksu karnego Ukrainy mówiącym o chuligaństwie. Grozi im do pięciu lat ograniczenia wolności lub nawet do czterech lat pozbawienia wolności. Oczywiście jeśli zostaną ujęci.
 
Sprawa zelektryzowała zarówno miejskich aktywistów, użytkowników facebookowych grup jak i samego mera Lwowa.

 

Nie wiem kto i po co to zrobił ale mam nadzieję, że wandale zostaną znalezieni i nauczeni poprawnego wykorzystywania farby – ironizuje mer miasta

 

Każdy komu tak przeszkadza Bandera musi zrozumieć, że niemożliwym jest zamalowanie chwały i ważnego miejsca w historii Ukrainy nie da się zamalować – kontynuuje Sadowy

 

Сьогодні вночі невідомі облили червоною фарбою пам‘ятник Степану Бандері.

Не знаю хто і з якою метою це зробив, але…

Opublikowany przez Андрій Садовий Czwartek, 4 lutego 2021

 
Lokalne władze obwodowe domagają się wznowienia policyjnej ochrony w okolicach monumentu.

 

Warto przeczytać również: