Jak dojechać z lotniska do centrum Lwowa? 2 proste sposoby

Tanie loty do Lwowa możliwe są z wielu lotnisk Polski i Europy. Jeśli lecicie do Lwowa to pewnie interesuje was temat dojazdu z lotniska do centrum miasta. Jak dojechać z lotniska we Lwowie do centrum? Jak dojechać na lotnisko we Lwowie gdy przyjdzie nam wracać do domu? Oto najlepsze sposoby dojazdu z lotniska LWO do centrum Lwowa.

 


Uber, Bolt, taksówka

Lotnisko we Lwowie różni się od większości lotnisk do których przyzwyczajone są osoby podróżujące po najróżniejszych zakątkach Europy. Czym się różni? Położeniem. Lwowskie lotnisko znajduje się rzut kamieniem od centrum miasta. Z lotniska pod samą kolumnę Adama Mickiewicza przy Rynku we Lwowie jest zaledwie 6,6 kilometra jazdy. Co to oznacza? Oznacza to, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest dojazd z lotniska do centrum Uberem lub Boltem. Ewentualnie taksówką ale to zła opcja.

 

Jeśli na dojazd do centrum wybieracie taksówkę to najlepiej nie korzystać z korporacji obsługującej lotnisko bo ta ma ceny rodem z zachodniej Europy, a ceny na Ukrainie dalekie są od tych z Amsterdamu czy nawet Bratysławy, więc nie ma co przepłacać.

 


 

Zwykła taksówka, mimo że ceny taksówek we Lwowie nie są wysokie, będzie droższa ale jednego możecie być pewni – budżetu nie zrujnuje. Dojazd Uberem pod kolumnę Mickiewicza to koszt rzędu zawrotnych 70-100 UAH czyli od całych 9,60 do niecałych 14 złotych. Za taką kwotę naprawdę nie ma najmniejszego sensu tłuc się jakimkolwiek innym środkiem transportu.

 


Dojazd do centrum komunikacją miejską

lwów dojazd z lotniska
 
Najrozsądniejszym z najgłupszych sposobów dojazdu jest specjalny przyspieszony autobus kursujący na trasie lotnisko – główny dworzec kolejowy. Koszt 20 UAH. Przypominamy – z dworca kolejowego trzeba jeszcze zjechać w dół Gródecką do samego centrum Lwowa czyli wydać pieniążki jeszcze raz! Autobus przyspieszony kursuje od poniedziałku do piątku od 11 do 20:18 czasu lokalnego co godzinę.

 
Drugim pomysłem jest dojazd trolejbusem numer 29 spod lotniska pod gmach Sejmu Krajowego czyli obecny Uniwersytet Lwowski. To może i nawet lepszy pomysł bo stąd piechotą przejdziemy na Rynek za darmo i zajmie to tylko około 10-15 minut. Bilet za 7 UAH.

 
Trzecia opcja dla osób, które będą lądowały we Lwowie w nocy to nocne linie autobusowe 2N. Wsiadamy w autobus w kierunku centrum do Rizni Square czyli do punktu przesiadkowego za Teatrem Wielkim (operą lwowską). Nocny to koszt 14 UAH.

 


Dojazd do centrum Lwowa – podsumowanie

Jeśli oszczędność kilkudziesięciu hrywien to Wasze być albo nie być na wakacjach, a wydanie 60-kilku hrywien sprawi, że Wasz budżet na wyjazd do Lwowa zostanie zdecydowanie nadszarpnięty to polecamy dojazd z lotniska do centrum komunikacją miejską. W innym przypadku najbardziej korzystnym sposobem dojazdu jest prywatny transport. Zwłaszcza w wirusowych czasach. Nawet jeśli przy niekorzystnym przeliczniku przyszłoby zapłacić i te 20 złotych za dojazd do centrum to naprawdę warto!

 
Polecamy również: