Gdzie kupić słodycze we Lwowie? TOP 10 miejsc

Chociaż zabrzmi to absurdalnie to jest to faktem. Istnieją osoby, które przed wyjazdem do Lwowa zastanawiają się “gdzie kupić słodycze we Lwowie”. Jeśli taka jest potrzeba szanownych Czytelników to nie pozostaje nam nic innego jak zrobić to oto zestawienie sklepów z czekoladą i słodyczami we Lwowie. Gdzie kupić słodycze? Gdzie kupić czekolady? Gdzie kupić chałwę we Lwowie na Ukrainie? Sprawdźmy to i jakie słodycze kupić na Ukrainie.

 


Silpo w Forum Lwów

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez kawiarniany.pl (@kawiarniany)


 
Z pozoru to tylko zwykły sklep spożywczy ale to tylko pozory. Jeśli macie zamiar kupować słodycze by przywieźć je do Polski to warto udać swoje kroki do delikatesów Silpo w centrum handlowym Forum Lwów. Obok stoiska z kawą i herbatami znajdziemy tu stoisko z ciastkami. Ciastka nie dość, że są tanie to są jeszcze dobre. Poza zwykłymi ciastkami jak z cukierni dostaniemy tu też kruche ciasta i ciasteczka, najróżniejszego typu czekolady na wagę, czekoladki i praliny. Tanio i dobrze.

 


Chocolate Forge

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ковальня Шоколаду (@kovalnja.shokoladu)


 
Niewielki sklepik w którym kupić można czekoladowe figurki to kolejna z naszych propozycji zakupów słodyczy na Ukrainie we Lwowie. W tym sklepiku do kupienia kopie starych polskich tabliczek i reklam, figurki samochodów, narzędzia z czekolady, a nawet wykonane z czekolady zabytki Lwowa takie jak chociażby Katedra Łacińska. Oczywiście tego typu czekoladki to bardziej efektowny prezent, niż coś co ma zaspokoić głód.
 


Lwowska Manufaktura Czekolady

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Львівська майстерня шоколаду (@lviv.chocolate)


 
Manufaktura Czekolady we Lwowie czy w Truskawcu to miejsce fascynujące turystów ale szczerze mówiąc fascynacji tej nie rozumiemy. Jako kawiarnia to wspaniałe miejsce z bardzo tanią kawą czy czekoladą na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli chodzi o sprzedawane tu czekolady i wyroby czekoladowe? No nie jest to czekolada najwyżej jakości i klasy. Wyroby z innych krajów są zdecydowanie smaczniejsze. Produktom z “manufaktury” należy jednak oddać, że dobrze prezentują się jako upominek z wyjazdu na weekend do Lwowa. Sklepy są w różnych miejscahc, nie tylko niedaleko Rynku ale i na lotnisku.

 


Cukiernia Leopolis

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez leopolis (@leopolis_chocolate_house)


 
Praktycznie drzwi w drzwi ze słynną Restauracją Baczewskich we Lwowie znajduje się niewielki sklepik z wyrobami czekoladowymi w postaci pralinek, czekolad czy też wspomnianych już kilka punktów wyżej czekoladowych narzędzi, rzeźb i figurek. Oferta wygląda tak samo jak w wymienionych już wyżej sklepikach, nawet strona internetowa prowadzi do tej samej witryny, więc nie ma co się bardziej rozpisywać na ten temat.
 


 


Chokolyadka

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ФОТОГРАФ КИЕВ | ПРИЛУКИ? (@katriiin_photo)

 
Kolejny sklep, a właściwie sklepy, z wyrobami czekoladowymi. W centrum Lwowa znajdziecie trzy sklepy w asortymencie których znalazły się różnego rodzaju słodycze od lizaków, przez czekolady i praliny, cukierki, zestawy prezentowe aż po różnego rodzaju mieszanki kawy.
 


Majsternia Karmeli

 
To jeden z tych sklepików pod którym z chęcią fotografują się aspirujące instagramerki. Jak sama nazwa wskazuje to sklepik w którym główną rolę odgrywają cukierki karmelkowe. Ale nie tylko bowiem można tu kupić też na przykład lizaki czy pianki marshmallows. Dość turystyczna miejscówka, więc jak macie węża w kieszeni to lepiej tu nie przychodzić.
 


Majsternia Marcepanów

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Майстерня Марципанів (@majsternjamartsypaniv)

 
Sama nazwa wskazuje chyba z czym możemy się spotkać w tym sklepiku. Figurki z marcepanu wyceniane są tu już na 30 UAH, owoce z marcepanu po 12 UAH za sztukę. Do tego marcepanowe pralinki czy lizaki, a także ładnie opakowane zestawy prezentowe. Nie ma się nad czym rozwodzić. Jak nie lubicie marcepanu to nie ma po co tu przychodzić.

 


 


Sklepy firmowe Switocz

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @vika_hrytsyna


 
Kiedyś Lwów słynął z producentów czekolad takich jak Branka czy Hazet. Ich majątki zagarnięto i ukradziono po stalinowskiej zmianie polskich granic. I tak właśnie powstała firma Switocz dziś będąca własnością koncernu Nestle. Switocz ma swój sklep firmowy przy Rynku. Jeśli lubicie “koncernową” czekoladę to ta jest względnie dobra i bezwzględnie tania. Wyroby dostępne w każdym sklepie spożywczym.
 


Sklepy firmowe Roshen

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Елена Серенко (@teffi.74)


 
Najlepszy w sklepach Roschen jest ich wygląd. We Lwowie znaleźć można dwa duże sklepy firmowe Roshena, które kuszą swoimi atrakcyjnymi wystawami i ładną ekspozycją produktów. Pierwszy sklep znajduje się kilka kroków od Rynku przy pl. Halickim pod adresem Wałowa 4. Drugi popularny sklep umiejscowiony jest na parterze Hotelu Lwów. Nie są to oczywiście jedyne sklepy firmowe Roshena, ale to te najpopularniejsze. Jeśli chodzi zaś o same wyroby to wielokrotnie już pisaliśmy – nie rozumiemy fascynacji czekoladami Roshen. W Polsce i w innych krajach Europy można kupić zdecydowanie lepsze czekolady zdecydowanie lepszych producentów ze Szwajcarii, Belgii czy Włoch.

 


Każdy inne centrum handlowe

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ТРК Victoria Gardens (@trc_victoria_gardens)

 
Trzeba przyznać, że szukanie hasła “gdzie kupić słodycze we Lwowie” jest dość oryginalnym zajęciem. Jeśli naprawdę musicie szukać takich rzeczy w internecie to mamy dla Was najlepszą odpowiedź. Gdzie? W sklepie.
 

Polecamy również: