Ruszy remont drogi Smolnica – Stary Sambor z polskiej pożyczki

Uwielbiamy jeździć samochodem na Ukrainę, a jeżdżącym na Ukrainę polecamy często wybierać mniejsze przejścia graniczne. Jednym z nich jest przejście graniczne Krościenko – Smolnica. Do tej pory zaraz po przekroczeniu granicy czekał na podróżnych krótki fragment drogi w tragicznym stanie. Te czasy odchodzą w zapomnienie. Polski rząd udziela kredytu na remont 3 kilometrowego odcinka drogi.

 

3 kilometry drogi T1401 na odcinku zostaną wyremontowane za pożyczkę udzieloną z funduszu, którego celem jest rozwój infrastruktury drogowej i granicznej przy granicy polsko-ukraińskiej. O planowanym remoncie tego krótkiego odcinka informowano już jesienią 2017 roku, ale jak widać dojdzie do skutku dopiero w niedalekiej przyszłości, chociaż pozostała część trasy na Lwów została już dawno odremontowana.

 
Wraz z wymianą nawierzchni naprawione zostaną również cztery mosty i to pewnie ta naprawa pochłonie największe środki finansowe. Start remontu planowany jest jeszcze na październik bieżącego roku. Prace mają zostać zakończone z początkiem 2021 roku. Remonty dróg nie są jedynymi inwestycjami, które mają usprawnić przekraczanie granicy z Ukrainy do Polski. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Polska zabezpieczyła 109 mln zł na budowę nowego przejścia granicznego w Malhowicach.

 
Droga Przemyśl-Malhowice-Sambor-Lwów zajmie około 140 kilometrów. Dziś chcąc objechać kolejki przez przejście w Krościenku do przejechania z Przemyśla jest prawie 180 kilometrów po krętych, górskich trasach.

 
Polecamy również: