Parkingi we Lwowie – idą zmiany cen parkowania. Co jeszcze się zmieni?

Większości Polaków jadących samochodem do Lwowa polecamy parkowanie na parkingach strzeżonych we Lwowie. Pozostawienie samochodu na ulicy we Lwowie może wiązać się z kradzieżą tablic, jednak są momenty w których auto trzeba zostawić również i w takim miejscu. Lwowskie władze pracują nad reorganizacją parkowania we Lwowie. Jakie zmiany zostaną wprowadzone w parkingach we Lwowie?
 
We Lwowie planowane jest zwiększenie liczby stref płatnego parkowania. Pod uwagę brane są dwa warianty podzielenia miasta i wprowadzenia opłat. W strefach blisko centrum brane jest pod uwagę rozwiązanie w którym pierwsza godzina parkowania byłaby niższa od kolejnych lub wprowadzenie wysokich stawek blisko centrum. Oczywiście jak na polskie portfele stawki i tak będą symboliczne w porównaniu do absurdalnych blisko 10 zł za pierwszą godzinę stania planowanych w Krakowie.
 
Ceny parkingów we Lwowie w kolejnych strefach oddalonych od centrum mają być niższe niż w tej położonej najbliżej Rynku. Kolejna strefa z umiarkowanymi opłatami ma zostać wytyczona na obszarach największego rozwoju Lwowa w Polsce (do 1939 roku).
 
Następne strefy oddalone od centrum na wjeździe do miasta mają umożliwić bezpłatne parkowanie nawet przez pierwsze 3 godziny. Planowany jest rozwój parkingów typu Park&Drive, które mają być bezpłatne lub płatne ale z kosztem wliczonym w koszt zakupu biletów komunikacji miejskiej. Miasto planuje również wprowadzenie znacznej liczby buspasów na większości ulic Lwowa.
 
Dla wszystkich, którzy nie wiedzą ile kosztuje parkowanie we Lwowie a chcą opisać parkingi we Lwowie na swoich blogach przypominamy, że obecna stawka w I strefie to równowartość 2,15 zł, a w pozostałych strefach to koszt 0,70 zł za godzinę.
 


 
Polecamy również: