Czy w Turcji w niedziele są otwarte sklepy? Czy jest zakaz handlu?

Od kiedy w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele wielu Polaków zastanawia się jak to jest z zakupami w niedziele w innych krajach świata. Jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów wakacyjnych jest Turcja. Czy w Turcji sklepy są czynne w niedziele? Czy jest zakaz handlu? Czy sklepy w Turcji są zamknięte w piątek? Sprawdźmy to.

 
Na samym wstępie warto podkreślić, że Turcja jest krajem w którym dominuje religia muzułmańska ale teoretycznie nie jest krajem wyznaniowym. Co to oznacza? Nic innego, że piątek nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Już od dawna w Turcji działa się według europejskiego rozkładu dni tygodnia.

 
Czy znaczy to, że sklepy w Turcji są nieczynne w niedziele? Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że kraje z dziwną sytuacją polityczną należą do tych, które mogłyby ingerować w swobodne życie obywateli i zabraniać im robienia zakupów. Turcja do nich nie należy.

 
Jeśli jedziecie na wakacje do Turcji i będziecie chcieli wyjść na zakupy akurat w niedzielę to nie musicie obawiać się tego, że pocałujecie klamkę pod sklepem. W Turcji nie ma zakazu handlu i każda niedziela to niedziela handlowa. Wyjątkiem mogą być święta, które akurat wypadną w niedziele.

 
Sklepy w Turcji czynne są raczej przez cały tydzień, raczej z takimi samymi godzinami otwarcia zarówno w piątki jak i w niedziele. Zakupy w Turcji można więc robić bez obaw.

 
Polecamy również: