Uwaga! Od września zmiany na granicy ukraińsko-polskiej. Tędy nie pojedziemy!

Uwaga! Od września zmiany na granicy ukraińsko-polskiej. Tędy nie pojedziemy!

Wprawdzie Polaków przekraczających obecnie granicę ukraińsko-polską jest obecnie niewielu to warto odnotować, że od 1 września zmieniają się zasady wjazdu do Polski. Przejazd samochodem będzie niemożliwy na czterech przejściach granicznych.

 

Od kilku tygodni na granicy ukraińsko-polskiej zbierają się kilkudziesięciokilometrowe kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na wjazd do Polski. Ukraińscy pogranicznicy mają sposób na rozładowanie kolejek – zamknięcie ruchu samochodowego na wybranych przejściach.
 
Od 1 września drogowe przejścia graniczne zostaną podzielone na te obsługujące wyłącznie samochody osobowe oraz te, które zostaną oddelegowane wyłącznie do obsługi ciężarówek.
 
Samochodem do 7,5 tony nie przejedziemy przez przejście Hrebenne – Rawa Ruska, Krakowiec – Korczowa, Szeginie – Medyka, a także Jagodzin – Dorohusk. Na tych przejściach odprawiane będą samochody powyżej 7,5 tony.
 
Samochody o masie do 7,5 tony będą obsługiwane na przejściach granicznych Uściług – Zosin, Hruszów – Budowierz, Smolnica – Krościenko oraz Uhrynów-Dołhobyczów.
 
Projekt przekierowania ciężarówek i osobówek na osobne przejścia ma być prowadzony pilotażowo od 1 września 2022 roku do listopada. Jeśli zakończy się sukcesem nowe warunki wyjazdu z Ukrainy zostaną wprowadzone na dłużej.

 
Polecamy również: