Ile kosztuje wjazd na Kasprowy Wierch? Ile bilet

Ile kosztuje wjazd na Kasprowy Wierch? Ile bilet

Jeśli wybieracie się do Zakopanego i chcecie zwiedzić wszystkie atrakcje w okolicy to poza przejazdem nad Morskie Oko ciekawą atrakcją jest też kolejka na Kasprowy Wierch. Ile kosztuje wjazd na Kasprowy Wierch? Ile kosztuje bilet na Kasprowy? Jaki jest koszt biletu na kolejkę linową? Sprawdźmy to!

 


Cena kolejki na Kasprowy Wierch

Cena wjazdu na Kasprowy Wierch zależy od tego czy macie zamiar wjechać w sezonie wysokim czy sezonie niskim. Sezon wysoki jest oczywiście droższy. Bilet normalny w sezonie wysokim na przejazd góra dół to 89 złotych, w jedną stronę to aż 75 złotych. Cena ta obowiązuje w kasie w Kuźnicach. Torupass online, cena w biletomacie czy w BOK Gubałówka jest jeszcze wyższa. To nawet 119 zł za bilet góra dół i 99 zł za przejazd w jedną stronę.
 
Cena w niskim sezonie jest nieco niższa ale też nie ma rewelacji. Bilet w Kuźnicach, online, w biletomacie i w BOK Gubałówka w sezonie niskim to koszt 79 zł za bilet normalny w dwie strony i 65 zł za przejazd w jedną stronę. W niskim sezonie tourpass ekspresowy kosztuje 99 zł za góra-dół i 79 zł za bilet w jedną stronę.
 
Na kolejkę na Kasprowy Wierch obowiązują też bilety ulgowe. Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży, posiadaczom legitymacji ISIC oraz Euro 26, studentom, osobom po 65. roku życia, posiadaczom Karty Dużej Rodziny, członkom PTTK, przewodnikom tatrzańskim.

 

Uwaga: cennik kolejki na Kasprowy Wierch może się różnić więc po aktualne ceny zawsze warto zapytać w kasie albo znaleźć oficjalną stronę kolejki. Jeśli nie chcecie stać w długiej kolejce do kolejki (hehe, kolejka do kolejki) to lepiej kupić bilet online przez internet albo wcześniej niż chcemy jechać w biletomacie.

 
Polecamy również: