Mniamoo na os. Stalowym 5 – nowa lodziarnia w Nowej Hucie

Gdzie iść na lody w Nowej Hucie? Pod koniec maja 2020 roku na os. Stalowym 5 otwarto lokal nowej lodziarni Mniamoo. Lodziarnia w Nowej Hucie nie jest debiutem marki. Firma już wcześniej sprzedawała swoje wyroby m.in. na z wózka na Bulwarze Inflanckim. Jakie są ceny i menu w Mniamoo na Stalowym w Nowej Hucie? Ile kosztują lody?

 


Mniamoo – lokalizacja

 
Na wstępie trzeba powiedzieć sobie jasno – nowa lodziarnia w Nowej Hucie nie została otwarta w najszczęśliwszym i najczęściej odwiedzanym miejscu. Od uczęszczanych miejscówek turystyczno-spacerowych mieszczących się w pobliżu takich jak dworek Jana Matejki, Zalew Nowohucki czy Plac Centralny i Aleja Róż jest tu kawałek. Oczywiście “turystyczna” Huta rozrasta się ale osiedle Stalowe to wciąż jednak peryferia i by dostać się tu trzeba właściwie wiedzieć gdzie się idzie.
 

 
Lodziarnia mieści się na parterze bloku przy os. Stalowym nieopodal przystanku tramwajowego i autobusowego Struga. Do Nowej Huty wciąż można jeszcze podjechać samochodem, wciąż łatwo znaleźć tu miejsce parkingowe i nadal za parkowanie nie płaci się jak za zboże. To zalety lokalizacji Mniamoo.

 


Mniamoo – smaki w menu

Lodziarnia przy os. Stalowym tym różni się od większości innych tego typu lokali, że to w tym miejscu mieszane są lody które trafiają do sprzedaży. Przedstawiciele chwalą się na przykład tym, że do mascarpone z truskawkami używane są truskawki kupione w warzywniaku znajdującym się zaraz obok lokalu.

 


 

Przy odrobinie szczęścia w czasie odwiedzin w Mniamoo zobaczyć można jak powstają lody, które po chwili pojawią się w jako kolejny smak sprzedawany w lokalu. W przeciwieństwie do popularnej konkurencji w Mniamoo nie pojawiają się specjalne smaki dnia. Oferta jest w gruncie rzeczy stała.
 

 
W ofercie sorbety i lody oparte na śmietanie. Zamówimy tu m.in. lody śmietankowe, wspomniane już mascarpone z truskawkami, czekoladę, białą czekoladę z malinami, mango, truskawkę czy lody pistacjowe lub czekoladę z wiśniami.

 


Mniamoo – ceny

Cena gałki w Krakowie, w miejscach w których nie roi się od bogatych turystów z krajów zachodu, jest raczej ustalona na jednakowym poziomie niezależnie od tego w której lodziarni się znajdujemy. Tu więc nie będzie niespodzianki ponieważ jest podobnie – koszt porcji lodów w Mniamoo na os. Stalowym to 4 złote za gałkę i 7 zł za kubek o pojemności 130 ml.

 
W przeciwieństwie do niektórych miejscówek w mieście nie ma tu “smaków premium”, więc wybierając któryś z “droższych” smaków nie skończy się na doliczeniu dodatkowej opłaty do rachunku. W lokalu poza lodami serwowana jest kawa i lemoniady owocowe. Ceny to odpowiednio 9 zł za kawę, 9 zł za lemoniadę. w menu również herbata za 5 zł, w tej samej cenie espresso. Syrop to dodatkowy 1 zł do ceny każdej z kaw. W ofercie mleko bez laktozy oraz mleko normalne.

 

 

Można też kupić opakowanie lodów na wynos oraz lody w kubku, które niektórzy mogą już kojarzyć ze sprzedaży w innych miejscach. 500 ml lodów kosztuje tu 28 zł, 1000 ml to koszt 44 zł. Również w przypadku opakowań ceny są podobne jak w całym Krakowie i podobne jak u konkurencji ze strony Good Lood.

 


Mniamoo – podsumowanie

Lody pod marką Mniamoo dla niektórych nie są nowością, firma działa już od pewnego czasu. Nowością jest lokal przy Stalowym w którym powstają lody do sprzedaży w kubkach i na miejscu. Obecnie znajdujemy się w sytuacji takiej, a nie innej więc na miejscu lodów spożywać się nie da, ale wkrótce stoliki mogą pojawić się zarówno w środku jak i w ogródku letnim przed lokalem.

 

 
Mniamoo to ciekawa alternatywa i – póki miejsce nie jest jeszcze bardzo dobrze znane – można mieć pewność że nie będzie tu kolejek aż tak dużych jak do Lodowej Huty na os. Centrum C czy dobrze znanych lokali przy Alei Róż.

 
Mniamoo przy os. Stalowym 5 czynne jest poniedziałku do piątku od 12 do 20:00 oraz w weekend od 10 do 20:00. Można płacić kartą.

 
Polecamy również: