Gdzie na kremówki w Wadowicach? TOP 5 najlepszych kremówek!

Dla wielu turystów i pielgrzymów przyjeżdżających do Wadowic jednym z obowiązkowych punktów programu wycieczki jest zjedzenie kremówki. Ciastka rozsławione podczas pielgrzymi papieża Jana Pawła II do Wadowic w czerwcu 1999 roku dostępne są w bardzo wielu miejscach w mieście. Tu dowiecie się ile kosztują kremówki w Wadowicach ale dziś zajmiemy się innym tematem. Zjedliśmy 5 różnych kremówek w Wadowicach by wybrać w naszej opinii najlepsze ciastko. Które kremówki w Wadowicach najbardziej nam smakowały? Gdzie zjeść i kupić dobre kremówki w Wadowicach?

 


Kawiarnia Galicjanka


 
Kremówka w kawiarni Galicjanka była pierwszą kremówką, którą kupiliśmy po przyjeździe do Wadowic więc jej ocena mogła być nieco zawyżona przez to, że było to pierwsze ciastko tego dnia. Kremówka w Galicjance nie była najdroższą kremówką. Za 5 złotych otrzymaliśmy dość duże ciastko z gęstym kremem i – co dla nas jest wadą – niestety mało chrupiącym ciastem. Sam lokal zasługuje na słowa uznania przez niskie ceny i bogate menu.

 


Restauracja Paradise


 
Kolejnym z odwiedzonych w Wadowicach lokali była restauracja-cukiernia Paradise położona po lewej stronie od wadowickiego magistratu. Lokal dysponuje dużym ogródkiem letnim. Ciasto było tu może nieco zbyt grube ale dość chrupiące. Krem o miłej konsystencji. Czy zasłużył na miano najlepszej kremówki w Wadowicach?

 


Cukiernia


 
Zaraz obok Restauracji Paradise mieści się jeszcze jedna cukiernia. Po prostu “Cukiernia” bez konkretnej nazwy zajmuje klaustrofobiczne wręcz pomieszczenia ale ciastko można zjeść w ogródku letnim przed lokalem. Jeśli chodzi o samo ciasto to właśnie kremówka z tego miejsca charakteryzowała się ciastem nie za grubym i nie za cienkim o odpowiedniej, chrupkiej konsystencji. Ceny kremówek w Wadowicach zobaczycie w innym tekście – tutaj.
 


Cukiernia Wadowice


 
W Wadowicach skosztowaliśmy też kremówki z lokalu położonego po tej samej stronie po której stoi dom rodzinny Karola Wojtyły. Cukiernia Wadowice to dość duży lokal w którym poza kremówkami serwowane są m.in. lody i inne ciastka. Wnętrze jest przestronne, lokal ma jeszcze ogródek. Ciastko nie chrupało zbyt bardzo. Lokal zasługuje na słowa uznania z powodu serwowania wysokiej jakości ekskluzywnych herbat Basilur.

 


Cukiernia To tu


 
Cukiernia To tu działa w tym samym budynku w którym przed wojną działał lokal do którego po maturze w położonej kilka kroków dalej szkole im. Marcina Wadowity udał się Karol Wojtyła. Cukiernia poza miejscem w którym się znajduje nie ma wiele wspólnego z tą przedwojenną prowadzoną przez Karola Hagenhubera przed wojną, którego rodzina wyjechała z Polski po wojnie. Ciasto tu zostało podane na papierowym talerzyku i z plastikowym sztućcem co uznajemy za wadę, ale to jedyna wada tej kremówki.

 


Które kremówki w Wadowicach są najlepsze? Wybór Kawiarniany.pl

Wybór redakcji Kawiarniany.pl kształtuje się następująco. Dwie osoby kosztujące kremówek w Wadowicach ustawiły je w kolejności od Cukierni Wadowice, przez Cukiernię To tu, Kawiarnię Galicjanka, restaurację Paradise, umieszczając na pierwszym miejscu ciastko z lokalu bez nazwy – Cukiernia.
 
Jedna osoba kosztująca kremówek w Wadowicach umieściła je w kolejności od Cukierni Wadowice przez Kawiarnię Galicjanka na czwartym miejscu, na trzecim miejscu wyrób z cukierni bez nazwy, na drugim Paradise, a za najlepsze kremówki z cukierni Cukiernię To Tu.
 
Niestety po skosztowaniu 5 różnych ciastek nie mieliśmy już siły na kremówkę z cukierni Chwila Rozkoszy przy Poprzecznej 8 ani na ciastko z Cukierni u Lenia przy Kościelnej 6 triumfujące kilkukrotnie w różnych rankingach kremówek w Wadowicach. Może następnym razem się uda…

 
Polecamy również: