Gdzie zjeść w Wadowicach? Pizzeria Piazza Italia

Wybierając się do Wadowic myśleliśmy, że większość lokali skierowana będzie tylko do turystów spożywających schabowe z kapustą. Na szczęście myliliśmy się. Jeśli jedziecie do Wadowic i zastanawiacie się gdzie iść na obiad to mamy pewną propozycję. Tak wyglądają ceny i menu we włoskiej restauracji i pizzerii Pizzeria Piazza Italia.

 

Piazza Italia znajduje się przy głównym placu w Wadowicach – pl. Jana Pawła II pod numerem 9. Lokal ma spory ogródek letni i dość dużo miejsca na parterze niewielkiej kamieniczki.

 


Piazza Italia – ceny i menu

Menu restauracji jest mało skomplikowane. Przeważają tu pizza podzielona na kilka rodzajów czyli klasyczna włoska pizza sosem pomidorowym czy pizze białe bez sosu pomidorowego, aż po propozycje wegetariańskie.
 
Klasyczna, typowo neapolitańska, Margherita za 22 zł, w menu także m.in. capricciosa z szynką, pieczarkami i karczochami za 33 zł, Parma z rukolą, szynką parmeńską i Grana Padano za 36 i w tej samej cenie Aurora z mozzarellą, krewetkami i rukolą czy 4 Fromaggi z mozzarellą, gorgonzolą, Grana Padano i serem scamorza.

 

 

Jak widać zapisach w karcie menu nie wszystkie pizze są przygotowane z produktów z włoskimi certyfikatami IGP (Indicazione Geografica Protetta) lub DOP (Denominazione d’Origine Protetta) (jeśli są to nas poprawcie), ale osobiście wolimy włoskie jedzenie bez certyfikatów od bigosu.
 
W menu także makarony od 20 zł za spaghetti z ostrą papryką po 36 za makaron z krewetkami pomidorami koktajlowymi. Apetycznie wyglądająca lasagne az 30 zł.
 
W karcie dań znalazły się włoskie napoje San Pellegrino ale niestety nie ma tu wody z San Pellegrino Terme w Lombardii. Jest za to Tavina z wytwórni położonej nad brzegami jeziora Garda. Piwo w granicach 10 zł, kawa latte macchiato za dychę, soki po 6 zł.

 


Piazza Italia w Wadowicach – czy warto?

 
Obsługa lokalu jest serdeczna i miła, czas oczekiwania na jedzenie, jak to zwykle w pizzerii z piecem nie był zbyt długi. Jedynym mankamentem siedzenia na zewnątrz są kręcący się w okolicy ogródka bejowie oraz to, że zaraz za jego ścianą znajduje się droga prowadząca przez wadowicki rynek więc bywa głośno. Mankamentem, jak prawie wszędzie w Polsce, są ceny – klasyczna pizza w Neapolu w bardzo znanych lokalach takich jak Gino e Toto Sorbillo czy jeszcze bardziej znanym Pizzeria da Michele jest… tańsza lub w takiej samej cenie jak pizza w większości pizzerii w Polsce.
 
Nie wiemy czy jest to najlepsza restauracja w Wadowicach (nie będziemy przygotowywać takiego rankingu i po jednorazowym odwiedzeniu atrakcji w Wadowicach raczej nie wrócimy do miasta w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu lat) ale wiemy że możemy ją polecić.

 

 

Próbowaliśmy dwóch rodzajów pizzy. Ciasto jest takie, jakie powinno być. Jakość dodatków – różna ale przyzwoita. Nie jest to najlepsza pizza jaką jedliśmy w Małopolsce, ale zdecydowanie była lepsza niż chociażby pizze w 5 lokalach ze Lwowa, które opisywaliśmy w rankingu najlepszych pizzerii we Lwowie.
 
Godziny otwarcia restauracji mogą się różnić. Obecnie lokal czynny jest od 12 do 20:00 przez cały tydzień z wyjątkiem wtorków, wcześniej czynny był od 12 do 21 w tygodniu i do 22 w piątek i w sobotę. Można płacić kartą.

Polecamy również: