Lodziarnia Tiffany Ice Cream przy pl. Szczepańskim. Najlepsze lody?

Nazwa Tiffany kojarzy się przede wszystkim z wysokiej jakości biżuterią i zegarkami. To słuszne skojarzenie ale jeśli szukacie lodów w Krakowie to nazwa Tiffany Ice Cream również może się z czymś kojarzyć i nie chodzi tu wcale o wysokiej klasy łyżkę do lodów z logo Tiffany. Tak nazywa się niewielka lodziarnia położona przy pl. Szczepańskim w Krakowie. Jakie są ceny i menu w lodziarni Tiffany? Jakie smaki są dostępne?

 


Tiffany Ice Cream – lokalizacja

Niewielka lodziarnia Tiffany Ice Cream położona jest kilka kroków od Rynku przy pl. Szczepańskim pod numerem 7. Lokal oznaczony jest niezbyt atrakcyjnym wizualnie szyldem. W środku podobnie jak w lodach ze Starowiślnej też nie ma co się spodziewać cudów. Daleko od wykończenia na miarę Good Lood ale często jest tak, że w niepozornych miejscach które na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie zachęcają do zakupów można trafić na prawdziwą perełkę. Tak jest w przypadku niezbyt popularnej lodziarni w centrum Krakowa

 


Tiffany Ice Cream – smaki, ceny i menu

 
Tiffany Ice Cream to mająca już kilka lat lodziarnia z perskimi korzeniami. W ofercie znalazło się kilka tylko smaków lodów ale jest to chyba jedyne miejsce w Krakowie w którym można kupić lody szafranowe oraz lody z orzechem brazylijskim. Poza tym smaki są dość typowe. Dostaniemy tu kokos, kawę, czekoladę, śmietankę, pistacje czy sorbety owocowe.

 
Cena gałki jest standardowa taka jak praktycznie w każdej lodziarni w Krakowie chociaż niestety w Tiffany rozgościła się szeroko krytykowana moda na aż złotówkę czyli 25% dopłaty za lody “premium”. Ogromną wadą Tiffany Ice Cream jest to, że w 2020 roku nie da się tu płacić kartą. Poza tym? Zamówiliśmy lody pistacjowe i kokosowe. Trzeba przyznać, że były to jedne z najlepszy lodów jakie jedliśmy w Krakowie. Mogą bez trudu rywalizować ze słynnymi lodami ze Starowiślnej czy z lodziarni Donizetti.

 


Podsumowanie

Wadą lodów serwowanych w Tiffany Ice Cream jest standardowy rożek w którym serwowane są lody. Dopłaty za rożek to też coś co nam się nie podoba i nie występuje na przykład w lodziarniach Lodowa Huta czy Bracia Hodurek, które w naszej opinii posiadają najlepsze wafelki bez żadnych dopłat.

 
Uwaga – lodziarnia przy pl. Szczepańskim czynna jest bardzo krótko zaledwie od 11 do 20:00. W okolice pl. Szczepańskiego nie da się wjechać samochodem bez identyfikatora do wjazdu do strefy więc jeśli wybieracie się tu autem to po lody trzeba będzie się nieco przejść i zapłacić bardzo wysoką opłatę za parking w centrum dlatego też mamy pewną radę – przypominamy – wciąż jeszcze w niedziele parkowanie w centrum jest bez opłat i oby takie pozostało bo z chęcią wpadniemy do Tiffany po raz kolejny. To zdecydowanie jedno z miejsc które polecamy na lody w Krakowie.

 
Polecamy również: