Lanckorona – atrakcje w okolicy. Co zwiedzić i zobaczyć?

Mimo swojej wielkiej popularności Lanckorona nie jest miejscem, którego zwiedzanie zajmuje dużo czasu. Tak właściwie to mało tu atrakcji do zobaczenia więc jeśli już tu przyjechaliśmy to warto zobaczyć co zwiedzić w okolicy. Jakie atrakcje znajdują się w pobliżu Lanckorony? Co zobaczyć koło Lanckorony? Sprawdźmy to!

 


Wadowice


 
Nie ma chyba żadnego Polaka, który nie zna tego niewielkiego małopolskiego miasteczka. Jeśli jedziecie do Lanckorony to w niedalekiej okolicy znajduje się miejsce “w którym wszystko się zaczęło”. To w tej miejscowości urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Z tego powodu to raczej atrakcja dla osób dość religijnych, chociaż nie tylko. Na kilkadziesiąt minut czy parę godzin można tu wpaść nawet jeśli nie uczęszcza się co niedzielę na msze. Tutaj poczytacie więcej o atrakcjach w Wadowicach.

 


Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej


 
Kalwaria Zebrzydowska to też jedna z atrakcji dla osób religijnych chociaż jeśli interesują Was zabytki to też warto ją zobaczyć. Miejscowość jak każda inna gdyby nie to, że znajduje się tu słynne na całą Polskę sanktuarium pasyjno-maryjne. Kompleks kościoła otoczony jest przez malownicze dróżki kalwaryjskie czyli stacje drogi krzyżowej. Kalwaria Zebrzydowska znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Lanckorony więc będąc na miejscu można się przejechać.

 


Jezioro Mucharskie


 
Niedaleko Lanckorony i Wadowic znajduje się sztuczny zbiornik retencyjny, którego historia budowy to właściwie odrębna epopeja. Wielokrotnie otwierany przez najróżniejszych polityków w końcu został ukończony. Jeśli lubicie tego typu atrakcje to można przejechać się nad brzegi jeziora, podziwiać widoki, a nawet wybrać się na rejs statkiem. To również zaledwie kilkadziesiąt minut jazdy od Lanckorony.
 


Dwór w Stryszowie


 
Kolejna atrakcja, której zwiedzanie nie potrwa długo i znajduje się w okolicy samej Lanckorony. Jeśli interesują Was muzea to w niewielkiej wsi Stryszów około 10 minut jazdy od Lanckorony znajduje dwór będący oddziałem muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu. Zbiory zdecydowanie nie należą do bogatych ale skoro już jesteśmy w okolicy to można tu podskoczyć. Bilety bardzo tanie. Tu poczytacie więcej o dworze w Stryszowie.

 


Kraków


 
Nie ma chyba większej atrakcji w rozsądnej odległości od Lanckorony niż… zwiedzanie Krakowa. Jeśli ktoś ściągnął do Małoposlski tylko po to by zobaczyć Lanckorone to najlepiej by zatrzymał się najpierw w Krakowie. Czym jest Kraków i co zobaczyć w Krakowie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Tu poczytacie o zwiedzaniu Krakowa w jeden dzień, a tu zobaczycie zestawienie największych atrakcji do zwiedzania w Krakowie oraz rzeczy, które można robić za darmo w Krakowie.

 
Polecamy również: