Ile kosztuje kremówka w Wadowicach? Ceny w cukierniach

Miasto Jana Pawła II dzięki pamiętnemu wystąpieniu papieża przy Rynku przed bazyliką słynie nie tylko z bycia miejscem urodzenia świętego kościoła katolickiego ale również ze sprzedaży… kremówek. Ile kosztują kremówki w Wadowicach? Jakie są ceny w cukierniach w Wadowicach? Postanowiliśmy sprawdzić ile trzeba zapłacić za najsłynniejsze wadowickie ciastka w rodzinnym mieście papieża Polaka.

 
Czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą już w której cukierni kremówki po maturze jadł młody Karol Wojtyła. Dziś w tym samym miejscu również działa cukiernia ale inna niż przed wojną. Zaraz dowiecie się ile kosztują tu kremówki.

 

 

Oczywiście kremówki da się kupić w każdej ciastkarni w Wadowicach. Czym dokładnie są ciastka rozsławione przez papieża Jana Pawła II nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, więc od razu przejdziemy do przedstawienia cen w cukierniach w Wadowicach. Kremówek w Wadowicach próbowaliśmy w dokładnie pięciu miejscach rozlokowanych przy pl. Jana Pawła II czyli dawnym Rynku.

 

Coś więc o kremówkach w Wadowicach oraz o ich cenach możemy powiedzieć. Oczywiście pewnie dalej od centrum miasteczka też da się kupić kremówki ale tam ich nie kupowaliśmy
 


 

W lokalu o nazwie Cukiernia Wadowice po tej samej stronie Rynku po której znajduje się rodzinny dom Jana Pawła II kremówki są najdroższe z tych, które kupowaliśmy. Kosztowały po 6 złotych. W ogólnie rzecz biorąc najlepszym według nas lokalu w Wadowicach czyli kawiarni Galicjanka za kremówki płacimy 5 złotych.

 

Tyle samo kosztowały kremówki w położonej zaraz po drugiej stronie ulicy cukierni “To tu”. Cukiernia ta znajduje się w budynku w którym znajdowała się oryginalna cukiernia w której Karol Wojtyła jadł kremówki po maturze ale miejsce działania to jedyny związek ze słynnym przedwojennym lokalem.
 

 
Największym zaskoczeniem okazały się dwie cukiernie znajdujące się na ścianie północnej Rynku w Wadowicach czyli placu Jana Pawła II. Obydwa z miejsc dysponują ogródkami letnimi Jedna z nich to cukiernia i restauracja Paradise, a druga to po prostu miniaturowa cukiernia, bez nazwy. W obydwu lokalach kremówki kosztowały tylko 3,50 zł. Warto więc czasem zejść z utartych szlaków.

 
Większość lokali w Wadowicach ma podobne ceny. Za kremówki w Wadowicach płacimy od 3,50 do 6 złotych za sztukę. Nie są to wysokie ceny biorąc pod uwagę, że zjedzenie kremówki w Wadowicach jest obowiązkowym punktem wycieczki dla bardzo wielu turystów przyjeżdżających do miasteczka. Najdroższe kremówki w Krakowie kupowaliśmy po 25 zł w jednym z hoteli nieopodal Rynku. To o 2 zł więcej, niż wydaliśmy na wszystkie kremówki kupione w Wadowicach. Jeśli interesuje Was które kremówki w Wadowicach są najlepsze to przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking najlepszych kremówek w Wadowicach.

 
Polecamy również: