Parkowanie w Ojcowie. Ceny parkingów, parkowanie za darmo

Wyjazd z Krakowa do Ojcowa jest jednym z dobrych pomysłów na krótką jednodniową wycieczkę z Krakowa. Każdy podróżny przyjeżdżający do Ojcowa czy Pieskowej Skały samochodem natrafi na pewien duży problem. Parkowanie w Ojcowie. Ile kosztuje parking w Ojcowie? Czy da się zaparkować za darmo w Ojcowie? Oto parkowanie w Ojcowie i porady.

 

Wyjazd do Ojcowa to popularna rozrywka wśród mieszkańców Krakowa, Katowic czy Olkusza. Wiedzą to oczywiście właściciele parkingów w okolicy. Droga między Ojcowem, a zamkiem Pieskowa Skała usłana jest zakazami zatrzymywania. Samochód trzeba zaparkować na płatnym parkingu. Ceny parkingów w Ojcowie nie należą do najniższych, a wręcz należą do wysokich. Jak czytamy na jednej ze stron poświęconej miejscowości ceny parkinów kształtują się następująco.
 
Parking “Pod Zamkiem” to 8 złotych za każdą rozpoczętą godzinę. Oznacza to, że 1 godzina i 10 minut to już koszt 16 złotych. Cena parkingu “Złota Góra” to aż 5 złotych za każdą rozpoczętą godzinę.
 

 
Jeszcze w zeszłym roku ceny parkingów były zdecydowanie niższe i były płatne 10 złotych za wjazd na parking pod ruinami i 5 zł za Złotą Górę. Nic dziwnego, że wielu przyjezdnych szuka możliwości darmowego parkowania przy Ojcowie.
 
Istnieją też parę małych placów przemienionych w parkingi gdzie jeszcze da się znaleźć tabliczki o tym, że wjazd kosztuje 10 zł i cena ta obowiązuje za cały dzień więc warto tam poszukać miejsca.

 


Darmowe parkingi w Ojcowie. Czy da się?


 
Da się parkować za darmo w okolicach Ojcowa ale wiąże się to niestety z koniecznością przejścia dużego kawałka pieszo. Da się zaparkować w Czajowicach i przejść pewien kawałek do Groty Łokietka.
 
Kolejny darmowy parking w Ojcowie to możliwość zostawienia samochodu w Skale na przykład nieopodal szkoły i następnie przejście piechotą. Do popularnej Kaplicy na Wodzie idzie się stąd dość długo szlakiem przez las.
 
Za darmo da się zaparkować w okolicy Kaplicy na Wodzie ale miejsc jest niewiele i nie są to godziny weekendowe. Okoliczna drogówka poluje na kierowców więc na zakazie wzdłuż drogi samochodu nie polecamy parkować.

 


Parkowanie w Ojcowie – czy da się parkować?

Jeśli myślicie o wycieczce do Ojcowa to nawet jeśli stać Was na bardzo drogie płatne parkingi może okazać się, że… zaparkować się nie uda. Z doświadczenia odradzamy wyjazd do Ojcowa w ciepłe i słoneczne weekendy. Jeśli już jedziemy do Ojcowa w weekend to lepiej przyjechać z samego rana. Później po prostu może nie być miejsc.

 
Polecamy również: