Jarmark Bożonarodzeniowy w Valkenburg 2022. Kiedy jest? Daty!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Valkenburg w Holandii jest jednym z najładniejszych jarmarków świątecznych w całym kraju, a nawet jednym z najładniejszych i najbardziej oryginalnych w całej Europie. Wiele osób zastanawia się kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Valkenburg. Czy i kiedy w stolicy Limburgii jest jarmark świąteczny? Sprawdźmy czy znane są już daty wydarzenia w 2022 roku.

 

Kerststad Valkenburg czyli popularny Jarmark Bożonarodzeniowy w Valkenburgu w ostatnich latach, podobnie jak wiele innych jarmarków, nie odbył się, dlatego wiele osób zastanawia się jak sytuacja będzie wyglądała pod koniec 2022 roku.

 

Mamy jednak dobre informacje. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny jarmark odbędzie się bez żadnych przeszkód. Organizatorzy jednego z najładniejszych holenderskich jarmarków bożonarodzeniowych ujawnili już daty planowanej imprezy.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Valkenburg znany jako Winter Wonderland odbędzie się w dniach od 18 listopada 2022 aż do 8 stycznia 2023 roku. Warto jednak podkreślić, że jarmark w jaskini Fluweelengrot oraz w Gemeentegrot planowane są w dniach od 18 listopada do 30 grudnia 2022 roku. W grocie Wilhelmina jarmark potrwa aż do 8 stycznia 2023.

 

© Kerststad Valkenburg

Jak wiadomo jarmark w Valkenburgu należy do najbardziej wyjątkowych jarmarków świątecznych w Europie ponieważ obok standardowych kramów i wydarzeń organizowanych na ulicach miasta jego część znajduje się… pod ziemią w urokliwych jaskiniach.

 

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie miało wielu chętnych dlatego polecana jest wcześniejsza rezerwacja biletów na jarmark w Valkenburgu. Na przejście podziemnych jarmarków trzeba zarezerwować sobie około 1,5 godziny.

 

Rezerwacje biletów możliwe są już na oficjalnej stronie internetowej jarmarku pod adresem christmastownvalkenburg.com/tickets/. Cennik wstępu za bilet normalny to koszt 8,50 EUR, a za bilet ulgowy 5 EUR do grot Fluweelengrot oraz w Gemeentegrotza oraz 7,75 EUR za normalny i 4,25 za ulgowy w grocie Wilhelmina.

 

Jakie są godziny otwarcia jarmarku? Jarmark w Gemeentegrot będzie czynny od poniedziałku do piątku d 11:00 do 19:00, a w weekendy od 10:00 do 19:00 z wyjątkiem Wigilii (czynne do 18:00), nieczynne w I dzień świąt, a w drugi dzień świąt otwarte do 18:00.

 
Polecamy również: