9 darmowe i tanie w atrakcje w Monachium, co za darmo zobaczyć? Darmowe zwiedzanie

Monachium jest jednym z droższych miast w Niemczech dlatego też wiele osób zastanawia się czy da się zwiedzać Monachium za darmo. Czy w Monachium są darmowe atrakcje? Co da się zobaczyć w Monachium za darmo? Co można zrobić w Monachium za darmo? Zobaczmy listę atrakcji!

 


Ogród Angielski (Englischer Garten)

darmowe atrakcje monachium

 
Ogród Angielski to prześliczny park w centrum Monachium położony przy Izarze. Historia parku sięga 1789 roku! Park ma 3,7 kilometra kwadratowego powierzchni. To więcej niż słynny Central Park albo Park Jordana. Znajdziemy tu sztuczny wodospad, japońską herbaciarnię, chińską wieżę, tor surfingowy, jezioro, miejsce dla nudystów, malowniczy Monopter. Przez lata po parku przechadzało się wiele osobistości, które na zawsze odcisnęły piętno na losach znanego nam świata! Wstęp do parku jest całkowicie darmowy ponieważ jest to miejska przestrzeń publiczna. Niedaleko parku znajduje się pałac Residenz ale zwiedzanie nie jest darmowe.

 


BMW Welt

tanio w monachium
 
Monachium kojarzy się z BMW. Dla fanów motoryzacji przygotowano w mieście kilka ciekawych atrakcji ale tylko jedna jest darmowa. BMW Welt to ogromny budynek wystawowy we wnętrzu którego zobaczyć można ekspozycję pojazdów słynnej marki Bayerische Motoren Werke. Znajdująca się we wnętrzu wystawa jest jedną z największych atrakcji w mieście oraz w całych Niemczech. Obiekt znajduje się niedaleko siedziby koncernu oraz muzeum BMW, które niestety jest już płatne.

 


Park Olimpijski

monachium za darmo

 
Monachium kojarzy się z letnimi igrzyskami olimpijskimi z 1972 roku. Przy okazji tej imprezy w mieście wzniesiono wiele budynków, które przetrwały do dziś. Olympiapark München dostępny jest do zwiedzania. Znajdziemy tu wiele różnych ciekawych atrakcji w tym ciekawe wzgórze Olympiaberg. W parku odbywa się też wiele darmowych wydarzeń, ale niestety nie wszystkie atrakcje w Parku Olimpijskim są atrakcjami darmowymi. Płatny jest na przykład wstęp na wieżę Olympiaturm.

 


Rathaus-Glockenspiel


 
Kraków ma hejnał z wieży mariackiej, Londyn ma zmianę warty przed Pałacem Buckingham, a darmową atrakcją turystyczną w Monachium jest pokaz odbywający się na budynku Ratusza. Codziennie o 11:00 i o 12:00, a w sezonie turystycznym również o godzinie 17:00, przed budynkiem zbierają się tłumy by podziwiać Rathaus-Glockenspiel. Pokaz, w zależności od tego co jest dziś przedstawione, trwa od 12 do 15 minut. Kończy go pianie złotego koguta.

 


Kościół św. Jana Nepomucena


 
Przy Sendlinger Str w Monachium znajduje się jeden z ładniejszych zabytków miasta w dodatku dostępny do zwiedzania za darmo – barokowy kościół pw. św. Jana Nepomucena. Świątynia z lat 1733-1746 uważana jest za wybitny przykład ówczesnej architektury. Wnętrze kościoła można zobaczyć od poniedziałku do czwartku i od czwartku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 19:00, a w piątki od 13:00 do 19:00. Najlepiej nie zwiedzać w czasie mszy i uszanować nabożeństwo! Uwaga: kościół nie ma wieży więc nie każdy na pierwszy rzut oka jest w stanie rozpoznać, że mijany budynek to świątynia!

 


Bezpłatne rowery cargo

Za pośrednictwem strony internetowej freie-lastenradl.de da się znaleźć w Monachium darmowe rowery cargo rozsiane po całym mieście. Wynajem rowerów jest darmowy. Wynajem może trwać od 1 do 3 dni. Darmowe rowery cargo w Monachium to jedna z najwspanialszych darmowych atrakcji w Monachiu,

 


Darmowe muzea w Monachium

,
 
Niestety w przeciwieństwie do Londynu muzea w Monachium w większości płatne ale na szczęście są darmowe dni w muzeach w Monachium. Darmowym dniem w większości muzeów w Monachium jest niedziela, niestety w tych najpopularniejszych muzeach darmowych dni nie ma. Wśród darmowych muzeów w Monachium wymienić można Museum für Abgüsse Klassischer Bildwerke München, Geologisches Museum München albo na przykład Sammlung Goetz i muzeum paleontologiczne Bayerische Staatssammlung für Paläontologie und Geologie.

 


Hofgarten i Dianatempel

 
Dla fanów ogrodów kolejną ciekawą darmową atrakcją w Monachium jest ogród Hofgarten. TO nie tylko dobre miejsce na odpoczynek, jazdę na rolkach czy na rowerze ale także ciekawy przykład architektury. W centrum ogrodu stoi Dianatempel czyli świątynia Diany z lat 1613-1617. Zwiedzanie zarówno niewielkiej świątyni jak i ogrodu jest bezpłatne.

 


Darmowe wydarzenia w Gasteig


 
Gasteig w Monachium to centrum kultury w którym gra także orkiestra tutejszej filharmonii i m.in. konserwatorium Straussa. W centrum kultury często organizowane są najróżniejsze wydarzenia i koncerty. Większość jest płatna ale da się tu również znaleźć bezpłatne wydarzenia czy wystawy. Informacje o tym co aktualnie można zobaczyć za darmo w Gasteig znajdują się zawsze na oficjalnej stronie internetowej.

 
Polecamy również: