Koniec słynnego lokalu we Lwowie. Prawda zostanie (prawie) zamknięta

Przedstawiciele koncernu Fest będącego właścicielem m.in. słynnego lokalu Kryjówka oraz Teatru Piwa Prawda we Lwowie poinformowali właśnie o tym, że ten ostatni zostanie wkrótce zamknięty. W Kamienicy Zipperów przestanie funkcjonować słynny lokal Teatr Piwa Prawda w formie jaką obecnie znamy.

Lokalne lwowskie media donoszą o najnowszej wypowiedzi jednego z PR-owców grupy Fest, który zapowiedział zamknięcie popularnego imprezowego lokalu Prawda w formie jaką obecnie znamy. Kamienica zostanie przebudowana, a po remoncie browar Prawda zajmować będzie tylko piwnice lokalu.

Po remoncie dwa piętra zajmować będzie sklep z odzieżą z ukraińskimi motywami nacjonalistycznymi i militarnymi pod nazwą Aviatsiya Halychyny, sklep z odzieżą dziecięcą oraz wspomniana wcześniej nowa kawiarnia Gomin będąca prostym i spokojnym konceptem gastronomicznym.

Nowa kawiarnia ma zostać otwarta po zakończeniu remontu budynku. Serwować ma dobre, proste i zbilansowane jedzenie”.

Tak zwany Teatr Piwa Prawda był popularny zarówno wśród mieszkańców Lwowa jak i przyjeżdżających do miasta turystów, zwłaszcza wieczorami. Sprzedawano w nim m.in. piwa z motywami wyśmiewającymi Władimira Putina, Angelę Merkel czy też Justina Trudeau. Ekipa browaru zasłynęła też produkcją koktajli Mołotowa dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Być może na decyzję o zamienieniu przeznaczenia pięter Kamienicy Zipperów wpłynął mniejszy ruch turystyczny oraz obowiązująca w mieście godzina policyjna, która pod znakiem zapytania stawia funkcjonowanie lokalu, który kojarzył się bardziej z nocnym imprezowaniem niż ze spokojnym miejscem jakim będzie zapowiadany nowy lokal.

Nowa kawiarnia w dawnym domu handlowym przy Rynku we Lwowie ma zostać otwarta pod koniec czerwca.

Polecamy również: