Tanie loty do Lwowa. Skąd z Polski można polecieć do Lwowa?

Przelot samolotem to najlepszy sposób dojazdu na Ukrainę. Dziś sprawdzimy z jakich lotnisk i miast Polski można kupić tanie loty do Lwowa. Skąd możliwy jest lot do Lwowa? Sprawdzamy jakie linie lotnicze latają do Lwowa z Katowic, Warszawy, Gdańska, Poznania, Bydgoszczy czy Modlina, Krakowa i Szczecina.

 
Lot do Lwowa z Polski to często najtańszy i zwykle najwygodniejszy sposób dojazdu na weekend we Lwowie i na dłuższe wakacje nad Pełtwią. Skąd można polecieć do Lwowa?
0nbsp;
Na chwilę powstawania tego tekstu loty do Lwowa możliwe są z kilku lotnisk w Polsce. Do Lwowa lata się z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Olsztyna, Poznania, Warszawy, Modlina i Wrocławia. Węgierska tania linia lotnicza WizzAir zapowiedziała start lotów do Lwowa również ze Szczecina z lotniska w Goleniowie położonym kilkanaście kilometrów na północ od miasta.

 
Rynek we Lwowie
 
Ile trwa lot do Lwowa, pytacie? Już odpowiadamy. Z większości miast Polski na lotnisko we Lwowie dociera się w +/- godzinę. Najdłuższy jest lot z Olsztyna trwający około 1h 35 minut. Tyle samo trwać będą loty ze Szczecina. Do Lwowa najkrócej leci się z Katowic – 55 minut. Z Krakowa położonego bliżej Lwowa leci się o 5 minut dłużej. ‘

 
Ile kosztują loty do Lwowa? Większość połączeń lotniczych z Polski do Lwowa realizowana jest przez tanie linie lotnicze WizzAir oraz Ryanair. Tanie linie lotnicze mają to do siebie, że kupując bilet z odpowiednio dużym wyprzedzeniem i rezygnując z wygody, możliwości wyboru konkretnego miejsca w samolocie czy lotu z bagażem większym niż podręczny można kupić bilet na samolot za naprawdę śmieszne pieniądze.

 
Loty do Lwowa z Polski kosztują od 40 złotych (39,90 zł). Loty dłuższe są nieco droższe i tak najtańsze loty ze Szczecina do Lwowa kosztują od 109 złotych bez żadnych zniżek obowiązujących w linii lotniczej.

 

Polecamy również: